МОЗ хоче дозволити жінкам заборонені раніше професії

Дата: 15 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я підготувало і відправило на обговорення проект наказу, який скасовує обмеження на будь-яку роботу для жінок.

Про це написала у Фейсбук виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Як відомо, на сьогодні в Україні для жінок заборонені 450 професій. Перелік заборонених робіт, зокрема, введений наказом МОЗ №256 від 29 грудня 1993 року.

Сьогодні МОЗ, за словами Супрун, розробив наказ, який скасовує наказ 1993 року.

“У 21 сторіччі не має місця гендерним обмеженням. Жінки мають беззаперечне право самостійно вирішувати, ким та де їм працювати. Завданням держави є створення якісної та доступної системи охорони здоров’я. Незалежно від віку чи статі”, – пише Супрун.

Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський в ефірі “Громадського радіо” зазначив, що на сьогодні медична шкода переліку професій не доведена.

За його словами, логіка укладачів цього переліку не завжди збагненна сьогодні. Іноді це могло відбуватися як ерзац-турбота про жінок. Іноді — це неосвіченість тодішніх науковців, експертів, іноді є якийсь хитрий задум.

“Комусь здалося, що жінка не має права кермувати транспортним засобом де є 14 пасажирів, і питаєш себе: “Чому? Чому жінці можна бути водієм трамвая та тролейбуса, а автобуса – ні””, – зазначив Лінчевський.

Нагадаємо, 16 травня члени міжфракційного депутатського об’єднання “Рівні можливості” у Верховній Раді України звернулись до МОЗ з вимогою скасувати заборони на низку професій і видів діяльності для жінок.

У “Рівних можливостях” нагадують, що українкам досі заборонені понад 450 видів діяльності, у багатьох з них жінки зацікавлені. Це добре оплачувані і цікаві професії: машиніст метро, моторист на кораблі, водій автобуса далекого прямування. Жінкам також заборонено працювати у нафтовій, хімічній та металургійній промисловості.

 

МФО “Рівні можливості” виступає за скасування наказів Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок” (від 29 грудня 1993 року) та “Про затвердження граничних норм підіймання і переміщення важких речей жінками” (від 22 грудня 1993 року), які суперечать ст. 17 Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок” (№2866-IV від 8 вересня 2005 року).

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter