МОЗ готує документ про те, хто може проводити реабілітацію наркозалежних

Міністерство охорони здоров’я напрацьовує наказ, який має чітко визначити, хто може проводити реабілітацію наркозалежних. 

Про це під час круглого столу "Робота правоохоронної та соціальної систем з подолання проблеми наркозалежності" повідомила представниця Центру психологічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗу Юлія Паскевська, передає кореспондент Центру прав людини ZMINA.  

Юлія Паскевська

"Психологічна допомога, психологічна реабілітація, допомога у кризових станах та допомога наркозалежним може надаватися виключно тими людьми, які підпадають під визначення розпорядження. Не зможе будь-яка людина, яка навчалася п'ять років в університеті, надавати таку допомогу. Треба мати додаткову освіту та відповідний сертифікат", – зауважила вона. 

За її словами, таку підготовку можна буде отримати в асоціаціях організацій, які матимуть міжнародне визнання та право на навчання фахівців. 

"Тоді якість надання реабілітаційних послуг буде кращою, бо там потрібно буде володіти одним з інструментів психологічної допомоги, наприклад когнітивно-поведінковою терапією, а не просто "я вмію малювати, і тому я проводжу реабілітацію", – додала вона.   

Під час круглого столу громадська організація "Конвіктус-Україна" наголосила, що за сьогоднішньої ситуації з наркологічною залежністю серед українців у держави немає структурованої системи реабілітації хворих.

"Держава не реагує ефективно на запит реабілітації хворих. Саме тому рідні від безвиході звертаються до установ, які беруть гроші, але не лікують наркозалежних", – говорить координаторка проектів Центру прав людини ZMINA Людмила Янкіна

"Коли батьки дізнаються про наркозалежність дитини, у них – шок. Вони вбивають у Google ключові слова про реабілітаційний центр і обирають будь-який. Тільки на Київщині близько сотні таких центрів, тоді як державний реабілітаційний центр лише один. Ми моніторили ефективність цих центрів, і лише семеро з них досягають своїх цілей", – додає Євген Скляренко, психоаналітик із десятирічним стажем роботи, який у "Конвіктус-Україна" очолює напрям роботи зі споживачами ін’єкційних наркотиків.

Нагадаємо, у лютому уряд затвердив План заходів на 2019–2020 роки з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: МОЗ наркозалежність наркотики
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини