МЗС обурюється, що Росія не допускає консулів до незаконно утримуваних українських громадян

Дата: 30 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти відмов допустити консула до незаконно утримуваних в Росії українських громадян.

Про це йдеться на сторінці МЗС

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з системними відмовами російської сторони надати консулу України дозвіл на відвідання незаконно утримуваних у Російській Федерації громадян України Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Рустема Ваітова, Руслана Зейтуллаєва та Ферата Сайфуллаєва”, – говориться у заяві зовнішньополітичного відомства.

У ній йдеться, що такі дії Росії – грубе порушення взятих на себе міжнародних зобов’язань, положень Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною і Росією 1993 року.

“Свідоме нехтування правом консула на відвідання співвітчизників у закладах їх утримання свідчить про намір російської сторони приховати факти безправ’я та політичної спрямованості справ щодо громадян України”, – йдеться в заяві.

Українські дипломати вимагають від Росії негайно забезпечити доступ консулів до незаконно утримуваних громадян.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму. Ще одного українця – Олександра Кольченка – до 10 років ув’язнення у виправній колонії суворого режиму.

12 травня 2016 року силовики окупаційної влади провели в Бахчисараї низку обшуків у будинках мусульман та у місцевому кафе.

Після обшуків окупаційна влада затримала і звинуватила у тероризмі чотирьох бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Силовики ФСБ затримали їх за підозрою в участі в організації “Хізб ут-Тахрір”, визнаної в Росії терористичною.

Окрім цього, 7 вересня 2016 року Північно-Кавказький окружний військовий суд виніс вироки Руслану Зейтуллаєву, Ферату Сайфуллаєву, Рустему Ваітову і Нурі Примову. Суд визнав їх винними за те, що вони були причетні до “Хізб ут-Тахрір” та створили в окупованому Криму її осередок. Чоловіків засудили до п’яти років позбавлення волі. 

26 квітня 2017 року цей же ж суд змінив вирок Руслану Зейтуллаєву, присудивши йому 12 років колонії суворого режиму.

За даними кампанії “Let My People Go”, станом на травень 2017-го у списку політв’язнів знаходиться 44 людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter