МЗС шукатиме некоректне відображення Криму у навігаційних системах

Дата: 25 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ України запустило другий етап проекту “Крим на карті світу”, в рамках якого відслідковуватиме некоректне позначення на мапах окупованого українського Криму як “російського”.

Про це МЗС повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.

Перший етап стосувався друкованих і електронних мап, другий націлений на навігаційні системи і продукти.

Як наголосили в МЗС, кожен може допомогти і долучитися: “просто відкрийте навігатори в своїх смартфонах/планшетах/автомобілях та подивіться, чи правильно позначена АР Крим на карті”.

Міністерство просить повідомляти про виявлені некоректні зображення на електронну адресу crimea@mfa.gov.ua або в коментарях до повідомлення про проект у Фейсбуці. Для цього МЗС просить подати такі дані: 

  • Технічний прилад, на якому використовується програмний продукт (назва, рік, виробник).
  • Компанія-виробник навігаційної карти (назва, країна, центральний офіс).
  • Інформація про навігаційний продукт (назва, мова використання, рік виготовлення, дата оновлення карт).
  • Скриншот/фото некоректного зображення.
  • Додаткова інформація про продукт (наприклад, якщо йдеться про позначення АР Крим на навігаторі, який встановлено в автомобілі – марка, рік випуску авто).

“Чим більше інформації ви нам надасте, тим легше буде сформулювати претензію до компанії-виробника. Ми фіксуємо всі факти та звертаємось через наші посольства до центральних офісів компаній-виробників із проханням виправити неточності в навігаційних системах відповідно до норм міжнародного права та Резолюції ГА ООН №68/262 від 27 березня 2014 року, які підтверджують територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів”, – додали в Києві.

“Виправ помилку! #КримЦеУкраїна!” – мовиться на закінчення допису.

Міністерство нагадало, що в рамках першого етапу проекту завдяки співпраці з громадськістю вже неодноразово вдалося виправити неправильні позначення окупованого українського півострова.

Цей перший етап МЗС України запустило наприкінці 2015 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter