На 50 млн євро штрафуватимуть у Німеччині соціальні мережі за "мову ворожнечі"

Бундестаг Німеччини 30 червня схвалив законопроект, який впроваджує штрафи для соціальних мереж, якщо вони затягуватимуть видалення дописів із мовою ворожнечі та іншим "нелегальним контентом".

Про це повідомляє BBC.

Із жовтня Facebook, Twitter та інші соціальні мережі повинні упродовж доби видаляти пости, які містять "явно незаконний зміст": мову ворожнечі, дифамацію чи заклики до насильства. В іншому разі компаніям загрожуватиме початковий штраф у розмірі 5 мільйонів євро, який може зрости до 50 мільйонів євро – залежно від тяжкості правопорушення.

Якщо законність контенту неможливо буде оцінити негайно, компанії матимуть на оцінку тиждень.

В офіційній заяві Facebook відзначається, що компанія розділяє мету німецького уряду боротися з мовою ворожнечі в інтернеті, однак цей закон у його нинішньому вигляді не сприятиме вирішенню соціальної проблеми.

Міністр юстиції Хейко Маас та інші прихильники законопроекту твердять, що закон допоможе зупинити стрімке поширення мови ворожнечі в мережі.

Активісти у сфері цифрового права критикують нововведення. Вони наголошують, що документ порушує свободу слова, а технологічні компанії можуть зловживати правом визначення законності онлайн-контенту. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Німеччина
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини