На Донбасі бойовики примусово призивають чоловіків на службу – розвідка

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей російсько-окупаційні війська розпочали примусовий призов на військову службу чоловіків віком до 45 років.

Про це повідомляє УНН з посиланням на речника Міністерства оборони України з питань АТО Дмитра Гуцуляка.

"На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей так званим командуванням російсько-окупаційних військ прийнято рішення про проведення примусового призову на так звану військову службу мешканців тимчасово окупованих територій Донбасу чоловічої статі віком до 45 років. Це відбувається з метою доукомплектації цих підрозділів, а по суті бандформувань до штатної потреби. На виконання цього рішення працівники так званих військкоматів на тимчасово окупованих територіях здійснюють пошук осіб, акцентуючи увагу на категорії юнаків, які взагалі не проходили так звану військову службу", – повідомив Гуцуляк.

Як повідомлялося раніше, у 2017 році до російської армії з анексованого Криму призвали майже п’ять тисяч чоловіків. Як зазначають правозахисники, зобов'язання кримчан служити в армії є наслідком нав’язаного громадянства, яке порушує ст. 8 Європейської конвенції. Нова резолюція про стан дотримання прав людини в Криму, яку ухвалила Генасамблея ООН в грудні, серед іншого, вказує не лише на незаконність самого такого призову до армії, але й на незаконність пропаганди добровільного зголошення на службу в армії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія ДНР ЛНР окупація армія окуповані території
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини