На гуманітарній підгрупі в Мінську ключова тема – звільнення незаконно утримуваних в РФ та Донбасі

Дата: 15 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Сьогодні на засіданні підгрупи з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську питання звільнення незаконно утримуваних в Росії та Донбасі українців було ключовим.

Про це на сторінці в Фейсбук написала віце-спікер голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

“За дорученням президента, після успішної операції по звільненню українців Ю. Солошенка та Г. Афанасьєва, шукаємо всі можливі політико- дипломатичні і правові механізми задля звільнення О. Сенцова, О. Кольченка, Карп’юка, Клиха, Чирнія, інших”, – пише Геращенко.

За її словами, також особливу увагу українська сторона на гуманітарній підгрупі приділила звільненню важкохворих українців, утримуваних на Донбасі.

“По – перше, бойовики продовжують приховувати інформацію про кількість і місце утримання заручників. Наприклад, кілька місяців ми не могли добитися відповіді, де утримують важкопораненого В. Жемчугова, в якого ампутовані кінцівки, вибиті очі. І ось сьогодні так звані представники ОРДЛО визнали, що ця важкохвора людина утримується в СІЗО, і до нього не пускають адвокатів “за станом здоров’я”, – пише віце-спікер.

За її словами, українська сторона в черговий раз надала пропозиціі щодо звільнення 25 важкохворих українців, яких утримують на Донбасі, і висловила готовність передати 50 громадян, аби тільки розблокувати питання заручників. Але бойовики, як і раніше, вимагають амністії у формі ультиматуму.

“Також я висловила ініціативу, аби МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста) нарешті, долучився до процесу пошуку зниклих безвісти і ідентифікації загиблих. Наголосила, що РФ має бути в цім зацікавлена – адже нещодавно на Донбасі знайшли кілька тіл з російськими шевронами і їх російські родичі явно їх розшукують. І запропонувала із залученням провести акцію відвідин тюрем, аби родичі по обидва боки лінії зіткнення змогли провідати своїх рідних”,  – зазначає Геращенко.

Але, за її словами, навіть ця гуманітарна ініціатива була сприйнята представниками бойовиків в штики.

Як відомо, 25 травня президент Росії помилував українку Надію Савченко і вона повернулася до України, а з Києва в Росію паралельно повернули російських спецпризначенців Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова, які воювали на Донбасі, але також були помилувані президентом Петром Порошенком.

14 червня до України відпустили з російської в’язниці українців Юрія Солошенка й Геннадія Афанасьєва, яких Володимир Путін помилував па підставі їхніх хвороб. Натомість Україна відправила до Росії одеських організаторів так званої “Народної ради Бессарабії” Олену Гліщинську і Віталія Діденка.

За даними правозахисників, в Росії наразі залишаються щонайменше 29 незаконно ув’язнених громадян України.

Як заявляла 6 червня Ірина Геращенко, у полоні підтримуваних Росією сепаратистів на Донбасі залишається 113 громадян України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter