На Львівщині керівник Держівської виправної колонії не впустив у заклад моніторів НПМ

Держівська виправна колонія №110 не впустила моніторів Національного превентивного механізму (НПМ). 

Як повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, подія сталася 28 лютого.

Повідомляється, що заклад з моніторинговим візитом мали відвідати представниця Омбудсмана в Західному регіоні Світлана Семчишин та регіональний представник Уповноваженого у Львівській області Руслан Клапчук, однак їх не допустили співробітники колонії. 

"У телефонній розмові керівник установи Андрій Гнатів категорично заперечив у допуску представників на територію вказаної установи, аргументуючи це відсутністю засуджених", – йдеться в повідомленні.

На місце події правозахисники викликали поліціянтів та написали заяву про перешкоджання діяльності Уповноваженого та його представників. Найближчим часом до суду надішлють складений протокол про адміністративне правопорушення в порядку ст. 188-40 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

В офісі Омбудсмана наголошують, що це є невиконанням керівником установи вимог частини 2 статті 22 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини". Ця норма зобов’язує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об'єднання громадян, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, посадових та службових осіб, співпрацювати з Уповноваженим і надавати йому необхідну допомогу.

Повідомляється, що через цю подію офіс Омбудсмана надішле відповідне подання до міністра юстиції України Павла Петренка.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року суд у Херсоні визнав винним головного лікаря Херсонської обласної лікарні "Хоспіс", який не надав спостерігачам НПМ необхідних документів для моніторингу дотримання прав людини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: НПМ Уповноважений Верховної Ради з прав людини
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини