На Прикарпатті депутати рекомендують школам починати уроки з молитви

Івано-Франківська обласна рада рекомендувала починати навчальний тиждень у школах області з молитви, виконання гімну і хвилини мовчання.

Про це повідомляє видання "Бліц-інформ".

Першочергово питання сесії "Про національно-патріотичне виховання дітей та молоді" стосувалося виконання в школах гімну і хвилини мовчання на вшанування пам’яті загиблих за незалежність та цілісність України. Проте депутат обласної ради "свободівець" Василь Попович запропонував доповнити проект рішення пунктом про обов’язковий предмет "Християнська етика".

"МОН на чолі з Гриневич пропонує скасувати християнську етику в школах. Мовляв, рівняємось на Європу. Але ми бачимо, що зараз відбувається в Європі. Вони втрачають національну ідентичність через такі реформи", – цитує Поповича "Бліц-інформ".

Натомість Голова облради Олександр Сич запропонував винести таку пропозицію окремим проектом рішення на сесію. Попович погодився, але запропонував додати до рішення про гімн і хвилину мовчання пункт про спільне виконання молитви перед початком занять. Згідно із сайтом облради, рішення підтримали 57 із 64 присутніх на сесії депутатів.

Пленарне засідання сесії облради відбулося 21 вересня, матеріалів щодо рішень на сайті облради поки що немає. Прес-служба Івано-Франківської облради підтвердила інформацію про голосування. Рішення з’явиться на сайті після внесення правок і підпису голови обласної ради.

"Це виключно рекомендація навчальним закладам. Обласна рада не може когось змусити щось робити", – повідомила прес-служба в коментарі виданню "Заборона".

Нагадаємо, як раніше заявляв заступник директора Інституту модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України Роман Шиян, у концепції нової української школи немає обов’язкових рекомендацій щодо вивчення першокласниками предмету "Християнська етика".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: школа церква Міністерство освіти і науки свобода совісті
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини