На сесії ПАРЄ говоритимуть про Сущенка, Семену та Сенцова

Дата: 05 Січня 2017
A+ A- Підписатися
25 січня на сесії ПАРЄ у Страсбурзі обговорюватимуть незаконне утримання в Росії журналіста Романа Сущенка, режисера Олега Сенцова та переслідування в окупованому Криму журналіста Миколи Семени і кримськотатарських ЗМІ. 
 
Про це агентству “Укрінформ” повідомив голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Володимир Ар’єв.
 
“Моя доповідь буде з приводу стану свободи слова в Європі. Обов’язково окремим підпараграфом буде йти тема Романа Сущенка… В обов’язковому порядку буде заклик звільнити його, звільнити Сенцова, а також щодо ситуації навколо переслідування кримськотатарських ЗМІ в Криму, журналіста Миколи Семени, – прогнозує нардеп.
 
Він повідомив, що під час сесії українська парламентська делегація організує перегляд фільму про дітей Донбасу і гуманітарну ситуацію в Донецькій і Луганській областях.

Сесія ПАРЄ у Страсбурзі відбудеться 23–27 січня. Доповідь голови постійної парламентської делегації Володимира Ар’єва запланована на 25 січня.

Нагадаємо, власний кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом.

Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці – до 30 листопада. Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку в перші дні було відмовлено в основному праві – побачитись з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.

Лише 10 жовтня українському консулу вдалося зустрітися із журналістом Сущенком у Лефортовському СІЗО в Москві.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

Захист Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.

2016 року окупаційна влада порушила кримінальну справу відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування. 

До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва. 

28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter