На ще одного відвідувача фестивалю Dоcudays напали з перцевим балончиком

28 березня невідомі із праворадикальною символікою напали на відвідувача фестивалю Dоcudays UA, який повертався після демонстрації стрічки "Білий світ очима Даліборека" у кінотеатрі "Україна". Викладачу музики Максиму Серженку пирснули в обличчя з перцевого балончика.

Про це Центру інформації про права людини повідомив сам постраждалий.

У підземному переході на вулиці Городецького до нього підбігла група нападників, вдягнутих у чорний камуфляж із обличчями, напівзакритими бафами чи балаклавами, деякі були з бритими головами, і пирснули в обличчя з перцевого балончику. Перед цим Максим встиг помітити нашивку з кельтським хрестом на плечі нападника.

Супутники постраждалого також зауважують, що більшість нападників на вигляд були неповнолітніми.

Максим Серженко повідомив про інцидент у відділення поліції на станції метро "Хрещатик". Полісмен записав його ім’я, прізвище та телефон, але на цьому все і завершилось.

Фестиваль Dоcudays UA запропонував постраждалому юридичну допомогу з приводу розслідування цього інциденту.

Нагадаємо, що У Києві 26 березня ультраправі напали на відвідувача дискусії "Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні", яка відбулася в рамках фестивалю Docudays UA.

Постраждалим виявився 22-річний Ілля Романенко, журналіст видань 5.6.magazine та МіТЄЦ. Напад стався неподалік від станції метро "Контрактова площа". "Вели акуратно, майже до метро. Напали зі спини, залили обличчя перцем, топтали по нирках, без слів. Голову закрив", − розповів Романенко.

Довідка."Білий світ очима Даліборека" – стрічка про неонациста, який усе своє життя ненавидить циганів, євреїв, біженців, гомосексуалів, Меркель, павуків та стоматологів. Він також ненавидить своє життя, але не знає, як його змінити.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини