На Сумщині судитимуть суддю, що переслідувала майданівців

На Сумщині судитимуть суддю, що у січні 2014 року винесла завідомо неправосудні ухвали про домашній арешт трьох активістів Майдану.

Як пише "Українська правда", про це повідомили у Генеральній прокуратурі України.

Прокуратурою Сумської області завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні стосовно судді Сумського районного суду. Будучи слідчим суддею Ковпаківського районного суду Сум, вона у січні 2014 року винесла завідомо неправосудні ухвали про домашній арешт трьох учасників мирних протестів під час Революції Гідності.

Наразі матеріали досудового розслідування відкрито для ознайомлення, після чого обвинувальний акт буде направлено до суду для розгляду по суті.

Судді інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою, які спричинили тяжкі наслідки або були вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах) та ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах) КК України.

Нагадаємо, у березні прокуратурою Сумської області до суду спрямовано обвинувальний акт стосовно колишнього прокурора прокуратури Сум та слідчого СВ Сумського МВ УМВС України у Сумській області. Встановлено, що у січні 2014 року вони притягнули завідомо невинних активістів Майдану до кримінальної відповідальності, для чого внесли до письмових повідомлень про підозру відомості, що не підтверджувалися наявними доказами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Майдан активіст домашній арешт Сумський районний суд Ковпаківський районний суд Сум
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини