На візок не можна вдягнути бахіли та халат – у "Рошен" відповіли про екскурсії для дітей з інвалідністю

У корпорації "Рошен" прокоментували випадок, коли хлопчика із ДЦП на візку не пустили на екскурсію кондитерською фабрикою, і розказали, за яких умов діти з інвалідністю можуть потрапити на екскурсію.

Про це йдеться у дописі на офіційній сторінці "Рошен" у Фейсбук.

"Корпорація ROSHEN проводить екскурсії на своїх фабриках для всіх бажаючих, не обмежуючи нікого, в тому числі людей із особливими потребами. У випадках, коли записується група відвідувачів на інвалідних візках, екскурсовод змінює програму екскурсії з міркувань техніки безпеки та санітарних норм та виключає з нього приміщення, де безпосередньо йде процес виробництва, бо на колесах візків присутній бруд. На взуття ж відвідувачів вдягаються бахіли, також учасники групи мають одягати зверху спеціальні стерильні халати", - пише "Рошен".

У компанії повідомляють, що у випадках, коли виробничі приміщення виключаються з маршруту, екскурсія включає в себе розповідь про історію фабрики, перегляд тематичного фільму про виробництво шоколаду, дегустацію та солодкі подарунки всім учасникам групи.

Водночас, згідно з поясненням, якщо тільки одна дитина з групи має інвалідність, то екскурсовод має бути заздалегідь попередженим організатором групи. В такому випадку, групу інформують про необхідність спеціального супроводу, дитину беруть на руки, щоб показати процес виробництва. Такі питання вирішуються в індивідуальному порядку.

У "Рошен" наголошують, що у випадку з хлопчиком Єгором Панасюком організатор групи не попередив екскурсовода про те, що буде дитина з інвалідністю. Екскурсовод запропонував альтернативу матері Єгора та йому – подивитися фільм, продегустувати продукцію та отримати подарунок.

"Нам прикро, що з Єгором сталася така ситуація і пропонуємо відвідати екскурсію з повним маршрутом із спеціальним супроводом", - наголошують у компанії.

У свою чергу матір хлопчика Вікторія Панасюк подякувала "Рошен" за відповідь та нагадала, що вона вказувала інформацію про те, що Єгор має інвалідність, пересувається на візку і потребує повної підтримки в анкеті під час запису на екскурсію. Але на місці отримала відмову від екскурсовода по причині того, що дитина на візку і "це буде затримувати групу".

"Так, нам запропонували дочекатися солодкий подарунок, який Єгору винесуть, коли вся група буде виходити приблизно через півтори години. Інших пропозицій від екскурсовода не надійшло, перед нами просто зачинили двері. Про можливі альтернативи, я дізналася вже з Вашого посту", – коментує Вікторія відповідь "Рошен".

Вона також наголошує, що свідомо записалась на екскурсію у звичайну групу, оскільки "це і є справжня інклюзія, коли людину включають в соціум, не дивлячись на її інвалідність". Вікторія також висловлює вдячність організаторам екскурсії за цю можливість.

"Дуже добре, що Україна підписала "Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю", де чорним по білому написано, що в людей з інвалідністю такі ж права, як і у всіх. Так давайте почнемо виконувати, раз ми підписали і взяли на себе ці зобов'язання. Це стосується кожної людини і організації, незалежно від форми власності", - підкреслює Вікторія Панасюк.

Вона також пропонує "Рошен" у подальшому самим запитувати у організаторів групи: чи входять у групу люди з інвалідністю і яка їм потрібна підтримка.

"Не потрібно чекати, що Вас поінформують, спитайте самі і тоді не буде потрібно "організаторам вибачатися перед екскурсоводом"", – пише Вікторія.

Вона також відповіла на пропозицію "Рошен" про проведення для Єгора повноцінної екскурсії з супроводом.

"Дякуємо, ми обов'язково до Вас прийдемо на екскурсію, але лише в складі інклюзивної групи, або на адаптовану екскурсію для групи дітей з інвалідністю в рамках соціального проекту, що ми започаткували в Спеціальній школі Надія і який має на меті знайомити наших "особливих" дітей з різними виробництвами", - підсумовує Вікторія Панасюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: діти інвалідність
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини