На Волині присудили покарання чоловіку, який побив онука ременем

Дата: 06 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Ковельський міський районний суд визнав винним у домашньому насильстві 55-річного чоловіка, який напідпитку відшмагав ременем свого 10-річного онука.

Згідно з постановою суду, інцидент стався 23 листопада 2017 року в місті Ковель, що на Волині.

Постраждалий хлопчик розповів, що в той день вони з дідом гралися, проте в якийсь момент чоловік почав кричати на онука та ображати його. Згодом він зняв ременя та почав шмагати хлопця по голові, спині, руках та ногах. На крики дитини в кімнату прибігла бабця, котра зупинила свого чоловіка. Усього він встиг нанести онуку 5 ударів.

Чоловік заявив, що вдарив хлопця ременем через те, що він поводився з ним без належної поваги. Водночас він не визнав своєї провини та зазначив, що не пам’ятає як почав нецензурно лаяти онука.

Як виявилося, минулоріч діда вже притягали до відповідальності за домашнє насильство. Мати постраждалого хлопчика також розповіла, що конфлікти в родині не є рідкістю.

Цього разу чоловіка також звинуватили у злочині, передбаченому ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Суд визнав його винним у домашньому насильстві та засудив до 40 годин громадських робіт і 352 гривень судового збору.

Нагадаємо, 4 січня президент України Петро Порошенко підписав закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

У Верховній Раді закон ухвалили 7 грудня. Проте у новій редакції з тексту виключили поняття “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерно обумовлене насильство”, “ґендерні стереотипи” та “сексуальна орієнтація”.

Згідно з документом, Нацполіція має право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства. Також буде створений Єдиний держреєстр випадків домашнього насильства, розроблять програми реабілітації для постраждалих і їхніх кривдників.

Закон також визначає, як про домашнє насильство повинні повідомляти медики і вчителі. Також вводиться терміновий заборонний чи обмежувальний припис. Крім того, закон передбачає співпрацю служб, які запобігають та протидіють домашньому насильству.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter