На Закарпатті громадських активістів не пустили на сесію облради, де обговорювалось звернення щодо закону про освіту

Дата: 21 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні в Ужгороді активістів та представників громадських організацій не пустили на 8 сесію Закарпатської обласної ради, де обговорювалось звернення щодо закону про освіту.

Про це Центру інформації про права людини повідомив активіст, виконавчий директор ГО “Закарпатська громада” Борис Кондратюк, який був серед тих, кого не пустили.

За його словами, депутати облради вирішили прийняти звернення до президента з вимогою ветувати закон “Про освіту” без консультацій з громадою. При цьому у проекті рішення облрада посилалась на звернення багатьох громадських організацій, але не називає яких саме.

Водночас, за словами Кондратюка, під стінами облради зібрались представники організацій, які не підтримують це звернення і мають протилежні думки.

Вони хотіли бути присутніми під час обговорення і прийняття рішення, послухати аргументи депутатів.

Але проходу активістів на сесію перешкоджали два кордони поліції.  Представникам громадськості повідомили, що аби потрапити на сесію, потрібно було прийти за годину і зареєструватися.

Така вимога, на думку правозахисника, є перешкоджанням у вільному доступі до сесій. Тим більше, що активістку, яка прийшла за годину і хотіла зареєструватися, теж не пустили.

На думку Кондратюка, влада, яка за допомогою поліції перешкоджала представникам громадськості потрапити на сесію, порушила ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування”.

“І чому взагалі поліція має вирішувати, кого впускати на сесію, а кого не впускати?”, – обурюється активіст.

Він переконаний, що за законом поліція не має таких повноважень.

Ніхто з представників влади і правоохоронці не пояснили, згідно з якими документами чи наказами здійснюється обмеження доступу.

Як повідомляє “Укрінформ”, Закарпатська облрада сьогодні ухвалила звернення до президента Петра Порошенка з вимогою ветувати новий закон “Про освіту”.

За відповідне рішення 21 вересня проголосували 38 із 56 депутатів облради. Не підтримали таке рішення депутати від “Єдиного центру” і “Батьківщини”.

Прес-служба облради Закарпаття повідомляє, що звернення щодо закону “Про освіту” внесли на розгляд першим – позачергово, у зв’язку з клопотаннями від понад третини депутатів. 

Головуючий зазначив, що представники 4-х фракцій облради вважають, що ухвалений Верховною Радою 5 вересня закон обмежує права всіх національних меншин на навчання рідною мовою, а сам закон суперечить: Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, закону України “Про національні меншини в Україні” та міжнародним договорам.

Голова облради Михайло Рівіс наголосив, що Закарпаття – багатонаціональна область, де положення Європейської хартії регіональних мов застосовуються одразу до трьох мов – румунської, словацької та угорської.

Рівіс додав, що ще 7 грудня 2016 року облрада запропонувала включити до законопроекту “Про освіту” №3491-д норму, яка б давала представникам національних меншин і корінних народів право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою у місцях компактного проживання таких осіб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter