На Закарпатті ромську дівчинку видають заміж у 10 років

Дата: 10 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

У Виноградівському районі Закарпатської області одружують 10-річну ромську дівчинку з 13-річним  нареченим.

Про це передає ЗакарпатPost.

“10-річна дівчинка з Виноградівського району ще навіть не навчилася читати й писати, а вже за кілька місяців у неї весілля. Вона не знає, скільки років нареченому, але готова йти з ним під вінець. Чоловіка для доньки обрали батьки. Наразі вона навчається у другому класі. Мама запевняє, що судженого знайшли дитині хорошого, а саме чоловіки у них працюють, аби забезпечити родину”, – пише видання.

Зазначено, що нареченому дівчинки всього 13 років.

Батько дівчинки Олександр Богар розповідає, що їздить на заробітки в Росію, займається переважно будівництвом. Разом з дорослими на сезонні роботи їздять і 15-річні хлопчики, адже більшість із них у такому віці вже мають дружин. Більше того, привчають заробляти навіть 12-річних підлітків.

“Такі сукні коштують недешево. Це – ручна робота. Їх шиють на замовлення. Приблизна вартість одного наряду – 500 доларів”, – зізнається Малена Богар, мама нареченої.

Нагадаємо, у 2013 році в Україні була затверджена Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Та, як раніше коментував голова парламентського комітету з прав людини Григорій Немиря, на виконання цієї стратегії з українського бюджету ніколи не передбачались кошти.

“Коли приватна донорська структура – фонд “Відродження” має щорічну програму інтеграції ромів у 500 тисяч доларів, а держава – нуль, то це також спонукає до якихось висновків. Якщо в бюджеті є конспірована політика, то для будь-кого, хто аналізує цей бюджет, стає зрозумілим, Стратегія та план дій не мають ніякого стосунку до реальних пріорітетів, а належать до паперових”, – зауважує політик.

Крім того, під час представлення Інформаційного повідомлення до Комітету ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо ромських жінок в Україні доцентка кафедри соціології НаУКМА Тамара Марценюк зазначила, що світовою проблемою, з якою потрібно боротись, є ранні та примусові шлюби  ромських жінок. Вона виділила два основних фактори, що впливають на появу ранніх шлюбів для ромських жінок: культурний та економічний фактори.

Також у доповіді пані Марценюк йшлось про те, що згідно з соціологічними дослідженнями, в Україні прояви ксенофобії або нетолерантного ставлення відбуваються найчастіше по відношенню саме до ромів. І ситуація не покращується, а лише погіршується.

Марценюк акцентувала, що на звичайну етнічну дискримінацію у житті ромської жінки накладається ще й гендерна дискримінація.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter