Українці зможуть успадковувати пенсійні кошти родичів

Нова пенсійна реформа передбачатиме як накопичувальну систему, так і традиційну солідарну. Накопичені кошти пенсіонера зможуть успадковувати його родичі.

Як повідомляє ТСН, посадовці Кабміну розповіли, що накопичувальна система почне діяти через 2 роки, у 2017 році вона стане обов'язковою для громадян, молодших за 35 років.

"Після введення накопичувальної пенсійної системи, держава, саме держава гарантує контроль та безпеку збереження коштів накопичувальної системи", - заявив міністр соціальної політики Павло Розенко.

На першому етапі реформа торкнеться 6 мільйонів українців. Щомісяця на їхній особистий пенсійний рахунок буде нараховуватись спочатку 2% від зарплати, потім щороку відсоток зростатиме і у 2022 році складе 7%.

Загальна сума соціальних відрахувань від працівника і роботодавця не зміниться, її просто розподілять на різні рахунки, оскільки реформа передбачає і утримання пенсіонерів за традиційною солідарною системою.

"Всі накопичені пенсійні активи, які будуть на персональному рахунку людини, яка, на жаль, помре до того, як вона зможе ними скористатися – вони ще будуть успадковуватися", - зазначив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

Нагадаємо, Українська Гельсінська спілка з прав людини повідомляла, що на військову пенсію мають право зокрема і ті, хто отримав інвалідність під час військових дій, та учасники визнаних державою партизанських загонів. Мобілізованим виплата пенсій на час служби не припиняється. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: реформа пенсія Павло Розенко накопичувальна система
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини