Рада ратифікувала угоду про співпрацю з Нідерландами в розслідуванні трагедії МН-17

Верховна Рада ратифікувала Угоду про міжнародне правове співробітництво у справі щодо збиття літака рейсу МН-17  на Донбасі в липні 2014 року.

Про це повідомляється на офіційному сайті ВРУ.

Документ визначає порядок притягнення до відповідальності на території України осіб, визнаних винними у збитті літака рейсу MH-17 судом у Нідерландах. Тепер проводити судовий процес можна в нідерландському суді, а приводити до виконання обвинувальні вироки на території України. Таку процедуру застосовуватимуть, якщо засуджених не видадуть Нідерландам.

За словами заступника міністра юстиції Івана Ліщини, ухвалення цих законопроектів забезпечить ефективне розслідування трагедії.

"Документ передбачає можливість підсудних з України брати участь у розгляді справи в Нідерландах у режимі відеоконференції, передбачає доступ адвокатів Нідерландів до своїх підзахисних в Україні", – цитує його слова "Українська правда".

Договір між Україною та Нідерландами підписали ще в червні.

Тоді уряд Нідерландів заявив, що не бачить відповідальності України за катастрофу малайзійського "Боїнга" у 2014 році.

"На думку уряду, на сьогодні не існує юридично переконливих доказів того, що Україна діяла злочинно, коли не закрила свій повітряний простір", – йшлося в листі очільника МЗС країни Стефана Блока до депутатів нідерландського парламенту.

Нагадаємо, 24 травня Міжнародна спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського "Боїнга" оголосила, що той був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Крім того, було оприлюднено відео маршруту того "Бука".

У Європейській комісії закликали Російську Федерацію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

Пізніше уряди Нідерландів і Австралії поклали на Росію відповідальність за збиття малайзійського "Боїнга".

Згодом їх підтримали в нідерландському парламенті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Україна МН17 Нідерланди
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини