Наркозалежних потрібно лікувати, а не арештовувати - службовець

Наркозалежна людина - це жертва, а не злочинець.

Так вважає в. о. голови Державної служби України з контролю за наркотиками Олег Дзісяк, коментуючи висловлювання нового керівника Управління протидії незаконному обігу наркотиків МВС України Іллі Ківи, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Раніше Ківа висловився за відновлення кримінальної відповідальністы за незаконне придбання наркотичних засобів без призначення лікаря.

"Ми живемо в ХХІ столітті і орієнтовані на те, що людина, яка вживає наркотики, - це не злочинець, не суб'єкт складу злочину. Це людина, передусім, хвора, яку потрібно лікувати", - сказав Дзісяк.

Дзісяк переконаний, що це питання не має і дискутуватись

"Ми керуємось загальноприйнятними, цивілізованими, міжнародними євроінтеграційними підходами. Тому в цьому питанні взагалі не має бути дискусії, окрім того, що МВС має займатись тим, чим має: воно має убезпечити суспільство від наркозлочинності", - каже чиновник.

Він додає, що криміналізація придбання наркотичних засобів перевантажуватиме пенітанціорну систему наркозалежними.

"На жаль, ми не вирішимо проблему, з таким підходом ми тільки відтягнемо її вирішення у часі. У людини, яка повертається із в'язниці, ця проблема залишається. Навіщо державі витрачати гроші на утримання наркозалежних у в'язницях, якщо цю проблему можна вирішити на волі?", - запитує Олег Дзісяк.

Службовець переконаний, що зусилля правоохоронних органів необхідно направити на боротьбу із наркобізнесом. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: МВС наркотики
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини