НАТО хоче допомогти Україні встановити ґендерну рівність

У НАТО готові допомогти Україні у просуванні питання ґендерної рівності, зокрема і в силових структурах.

Про це заявила спеціальна представниця генерального секретаря НАТО з питань "Жінки, мир, безпека" Клер Хатчинсон під час візиту до України, повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради.

"Хатчинсон запевнила, що Альянс готовий до активізації співпраці у питаннях щодо впровадження гендерної рівності, безпеки, оборони та проведення реформ.  Для НАТО надзвичайно важливо, аби українські демобілізовані військовослужбовці, як жінки, так і чоловіки, у повній мірі отримали якісну психологічну допомогу після перенесених на фронті травм, зазначила Хатчинсон", – йдеться в повідомленні.

Українські чиновники та представники неурядових організацій обговорили під час зустрічі з Хатчинсон стан виконання Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 "Жінки, мир, безпека", урядових програм та стратегій у сфері гендерної рівності.

"Попри конфлікт на сході Україна зробила важливі кроки з виконання Резолюції 1325. Наразі ми працюємо над створенням гендерних контактних пунктів у  ключових силових міністерствах, і я була б дуже вдячна НАТО за допомогу в  подальшому просуванні гендерної рівності у секторі безпеки та оборони  України на основі найкращого досвіду країн Альянсу", – заявила віце-премֹ’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також віце-прем’єр-міністерка повідомила про запуск пілотного проекту з гендерної освіти у секторі безпеки та оборони.

"Ми розпочали важливий проект у дев'яти військових та безпекових університетах України, що спрямований на уніфікацію гендерної освіти у силовому секторі. Наразі експерти розробляють нову методологію, почали працювати над новими підручниками, складати навчальні плани та програми з урахуванням гендерного компоненту. Ми будемо раді залучити НАТО до експертної допомоги в реалізації цього проекту", – наголосила Іванна  Климпуш-Цинцадзе.

Сьогодні у Збройних силах України проходять службу 24897 жінок-військовослужбовців, проте з них на посадах офіцерів лише 3068 жінок.

Як повідомлялося раніше, Міністерство внутрішніх справ співпрацює з Представництвом НАТО в Україні для імплементації Резолюції Ради безпеки ООН 1325 "Жінки. Мир. Безпека". Її реалізація є частиною стратегії МВС щодо залучення жінок до правоохоронної діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: МВС гендерна рівність НАТО Збройні сили України
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини