Науковці підтримали флешмобом 8-річну дівчинку, яку цькували за любов до жуків

Дата: 02 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Ентомологи з усього світу відгукнулись на заклик підтримати дівчинку, яку через захоплення вивченням комах цькували у школі.

 Фото theobserver.ca

Софія Спенсер із Канади захопилася комахами у 2-річному віці. Коли стала трохи старшою, почала не просто сама вишуковувати інформацію про жуків, а й читати її для мами, Ніколь, пише The Independent.

“Коли вона знаходить жука, вона завжди придумує йому ім’я, говорить із ним, грає та навіть цілує. Вона наглядає за комахами, доки не переконається, що вивчила їх, дізналася, що вони їдять та які звички мають”, – розповіла Ніколь Спенсер.

За любов до комах над дівчинкою знущалися однолітки. Софія переживала булінг через те, що могла зловити жука, покласти його собі на плече і провести із ним якийсь час. В якийсь момент дівчинка так засмутилася, що хотіла припинити займатися улюбленою справою.

Мама Софії не знала, як припинити цькування доньки у школі, тому написала листа в Об’єднання канадських ентомологів. Жінка хотіла, щоб хтось із професійних науковців-ентомологів поговорив із 8-річною дівчинкою по телефону хоча б 5 хвилин.

Ніколь Спенсер попросила, щоб фахівці розповіли її доньці, як це постійно досліджувати комах, аби вона зважила і не відмовлялася від цієї справи.

Об’єднання ентомологів виклало листа Ніколь у Twitter і попросило науковців долучитися. Дослідники одразу зголосилися, почали викладати світлини з комахами на плечах із хештегом #BugsR4Girls (#ЖукиДляДівчат), надсилати свої книжки дитині та запрошувати у свою лабораторію.

А ентомолог Морган Джексон, який працює над PhD-дослідженням запросив Софію написати з ним у співавторстві статтю . Її уже опублікував науковий журнал “Annals of the Entomological Society of America”.

“Минулого тижня Софія зловила бабку з комашенятами. Морган зателефонував їй по Skype, щоб розповісти, як ростуть маленькі комахи. Тепер у нас у спеціальному контейнері живе близько 100 комах. Вона годує їх щодня і дуже уважно стежить за ними”, – поділилася Ніколь.

Після відгуків науковців з усього світу, дівчинка більше не думає, що її захоплення жуками дивне.

“Нам довелося спостерігати за тим, як дитина страждає через цькування й збирається покинути справу, яку любить. Зараз її упевненість у собі повернулася, а захоплення тільки зросло. Зараз я бачу, як маленька дівчинка дедалі більше вірить у себе і закохується в ентомологію”, – розповіла Ніколь Спенсер.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter