Названі переможці конкурсу публікацій про Голодомор на “Приз Ґарета Джоунза”

A+ A-

Перемогу у конкурсі публікацій на “Приз Ґарета Джоунза”, присвячених Голодомору, здобула журналістка нью-йоркського видання “Nova газета” Катерина Кіндрась зі статтею “Залишенець: справа Віктора Кравченка”.

Про це повідомляє представник Центру інформації про права людини, журналіст Юрій Луканов, який був у журі конкурсу.

За його словами, публікація Кіндрась, за яку вона отримає грошову премію у 700 доларів, описує історію радянського чиновника, який втік на Захід і там поширював інформацію про радянський режим, в тому числі й про організований ним Голодомор.

Катерина Кіндрась до переїзду у США працювала в газеті “Голос України”. Кілька років тому вони разом з чоловіком журналістом Валентином Лабунським почали видавати українською мовою видання під назвою “Nova газета”.

Загалом нагороди конкурсу на “Приз Ґарета Джоунза” розподілені наступним чином:

Перше місце, $700 доларів – Катерина Кіндрась за статтю “Справа Віктора Кравченка”

Друге місце, $500 доларів — Тетяна Кудря за статтю “Боротьба триває… “

Третє місце, $400 доларів — Віталій Портніков за статтю “Народ повстань”

Четверте місце, по $300 доларів кожному — Микола Рубанець за статтю “Голодомор 1946-1947 рр. у Чернівецькій області – боротьба за виживання” та Ігор Загребельний за статтю “Сльози, що роз’їдають сталь”=”

Шосте місце, $200 доларів — Володимир Стецюк за статтю “Хронічний геноцид в центрі Європи”

Сьоме місце, $100 доларів – Наталія Осипчук за статтю “…То душі мертвих промовляють”.

Нижче від списку переможців на сайті конкурсу можна прочитати їхні статті.

За словами Юрія Луканова, на конкурс надійшло понад 60 робіт. На його думку, це висока кількість і вона демонструє зацікавленість суспільства у вивченні і висвітленні цієї теми.

“Членам журі було нелегко вибрати переможців. Адже було чимало робіт високого рівня”, — каже Луканов.

Конкурс пройшов утретє  після чотирирічної перерви. Мета конкурсу  сприяти ознайомленню суспільства з подіями, пов’язаними з Голодомором, підвищувати рівень свідомості людей, сприяти усвідомленню історії України та важливих подій минулого.  Переможцями попередніх двох були 2011 року журналісти  Ігор Кручик і Аркадій Сидорук, 2012 року Юрій Олійник, Олексій Курінний, Валентина Кузик, Максим Дупешко, Юлія Нагірняк.

Уродженець Уельсу журналіст Ґарет Джоунз, чим ім’ям називається конкурс, був одним з небагатьох, який розповідав правду про Голодомор в Україні 32-33 років минулого століття. Згодом він був убитий, дослідники його життя висловлюють припущення, що його вбили радянські спецслужби за правду про Голодомор.