Не добираючи ґендерну квоту у владі, Україна порушує Міжнародний пакт про громадянські права – експертка

В Україні не дотримується ґендерна квота щодо представництва жінок та чоловіків у вищих органах державної влади, передбачена Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, який Україна зобов’язувалась виконувати.

Про це заявила аналітик "Української Гельсінської спілки з прав людини" Олена Семьоркіна на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Вона розповіла, що Комітет ООН з прав людини в 2014 році дав Україні рекомендації щодо необхідності забезпечення належного представництва жінок у вищих органах влади.

Того ж року в закон про політичні партії внесли зміни, де йшлося, що під час затвердження списків кандидатів у депутати як парламенту, так і місцевих органів влади – представників однієї статі має бути не більш як дві третини списку, будь то чоловік або жінка. Тобто, зауважила Семьоркіна, йдеться про так звану 30-відсоткову квоту.

У 2015 році, додала вона, були прийняті зміни в законодавство, які стосуються фінансового стимулювання політичних партій, які ці квоти дотримали. Йдеться про додаткове виділення таким партіям грошей із держбюджету.

"Однак на практиці ця квота не дотримувалася через те, що Центральна виборча комісія в 2015-16 рр. давала роз’яснення, суть якого в тому, що, оскільки закон про місцеві вибори в статті, яка містить підстави для відмови від реєстрації кандидатів у депутати, не містить норми про недотримання ґендерної квоти, то відповідні виборчі комісії не мають права партіям відмовляти в реєстрації у списках", – зазначила Семьоркіна.

Це рішення ЦВК у 2015 році скасував Київський апеляційний адміністративний суд, однак, за словами Семьоркіної, свого часу воно відіграло свою роль, зокрема, статистика 2018-го свідчить про те, що в місцевих органах влади частка жінок становить 18%, а ґендерний склад парламенту – 371 чоловік і 52 жінки, тобто 11,5%.

Із 17 державних секретарів, жінок – лише дві; із 35 осіб керівного складу центральних органів влади – 5 жінок. На районному рівні, із 75 голів – лише 17 жінок.

Аналітик "Української Гельсінської спілки" наголосила, що Україна повинна виконати міжнародний пакт громадянські й політичні права, які зобов’язують державу дотримуватися рівного представництва жінок і чоловіків в органах влади.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: ґендерна нерівність парламент квота жінки
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини