“Не лише люди з інвалідністю” — активісти вимагають виправити законопроект про доступність

Дата: 12 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Учасники спільноти “Київ дружній до батьків з малюками”  просять врахувати у тексті законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд” № 6536 потреби не лише осіб з інвалідністю, а й інших маломобільних груп населення.

Про це йдеться у відкритому зверненні спільноти до заступниці міністра соціальної політики України Наталії Федорович, Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, урядової Уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко та співголів Міжфракційного депутатського об’єднання “Рівні можливості” Альони Бабак, Світлани Войцеховської, Марії Іонової та Олени Кондратюк, текст якого переданий Центру інформації про права людини.

Автори звернення нагадують, що 8 лютого  парламент ухвалив згаданий законопроект у  першому читанні.

Водночас, згідно з порівняльною таблицею, більшість прийнятих зміни стосуються лише потреб людей з інвалідністю, хоча аналогічні потреби має ширше коло людей, які входять до маломобільних груп. Це, зокрема, батьки, які перевозять дітей на візках, вагітні жінки, люди літнього віку, люди з тимчасовими травмами.

Автори звернення вважають, що у прийнятій редакції законопроект фактично дискримінує, тобто надає преференції одній категорії осіб порівняно з іншими щодо гарантування реалізації їх прав.

“Ми просимо внести зміни до усіх відповідних статей Кодексів та Законів, а саме замінити формулювання “потреби людей з інвалідністю” на “потреби маломобільних груп, до яких входять люди з інвалідністю, батьки, які возять дітей у дитячих візках, вагітні, літні люди, люди з тимчасовими травмами””, — зазначено у зверненні.

Спільнота “Київ дружній до батьків з малюками”  також просить включати її представників до консультацій щодо законотворчої діяльності, які стосуються доступності, універсального дизайну та питань гендерної рівності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter