“Без України немає Європи”: у п’яту річницю російської агресії Дональд Туск дав 5 порад Україні

Дата: 19 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Президент Ради Європи Дональд Туск під час свого виступу у Верховній Раді озвучив п’ять порад Україні. 

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, політик привітав євроінтеграційні прагнення України і зауважив, що Європейський Союз визнав їх. 

Дональд Туск нагадав, що Революція гідності починалася і проходила під прапорами ЄС.

“Завжди пам’ятатиму прапори із золотими зірками на Хрещатику під час революції та Оду радості, що лунала по всій Україні”, – заявив він і додав, що Україна ще тоді довела свою справжню європейськість. 

“Тільки той, хто солідарний з Україною, має право називатись європейцем. Хто готовий продати Україну, продає майбутнє Європи. Не випадково, що часто ті політики, які піддають сумніву європейську інтеграцію, сумніваються в цілісності України. Скажи, що думаєш про Україну, і я знатиму, що ти думаєш про Європу”, – сказав політик. 

“Коли поляки починали свій шлях до Європи, папа Іоанн Павло Другий сказав, що немає справедливої Європи без незалежної Польщі. Тут і зараз хочу сказати, що немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України. А простіше кажучи, немає Європи без України”, – додав Дональд Туск. 

Політик попросив дослухатися до його порад, які йдуть “від щирого серця”. Туск закликав діячів в Україні не завдати надмірної шкоди країні на найближчих виборах. Він переконаний, що внутрішні конфлікти – це подарунок для третьої сторони. 

Дональд Туск закликав оминути спокуси радикального націоналізму й популізму, як це досі робить Україна.  

“Якщо і в Україні, і в Європі поступляться рецидивам шовінізму, то ми неминуче потрапимо в конфлікти, а егоїзм та відстороненість зруйнують нашу політичну спільноту. Основи об’єднаної Європи – це примирення замість реваншизму, солідарність замість егоїзму, історична правда замість пропаганди. Небезпечні спокуси радикального популізму народжуються в комплексах та слабкості, а українці мають усі підстави та права почуватися нині гордими та сильними. Україна надто велика, аби для почуття величі потребувати наркотику популізму”, – сказав він. 

Окрім цього, Дональд Туск закликав не наслідувати політиків, які твердять, що застаріла модель держави – це заснована на свободі, правах людини, повазі до меншин, свободі думки та слова демократія, а зараз, мовляв, час авторитарної демократії. 

“В інтересах наших громадян та Європи в цілому маємо захищати фундаментальні цінності. Саме за це померли герої Революції гідності”, – сказав він. 

Водночас політик порадив будувати доброчесність влади. Він наголосив, що чесність та прозорість влади потрібні не через вимогу ЄС, а через вимогу громадян України. 

Остання порада політика – віра в українську молодь. 

“П’ять років тому молоді українці склали іспит. Деякі заплатили найвищу ціну. Якщо вони вірять у себе й сьогодні, ви теж можете повірити в них”, – закликав президент Ради Європи. 

З трибуни Верховної Ради президент України Петро Порошенко оголосив про мету України – не пізніше 2023 року подати заявку на членство ЄС й отримати план дій. Під час свого виступу він також підписав закон про зміни до Конституції, що закріплюють незворотність курсу країни до ЄС і НАТО.  

Нагадаємо, у лютому-березні 2014 року Російська Федерація анексувала Кримський півострів та провела спецоперацію в Луганській та Донецькій областях. Внаслідок російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більш ніж 20 тисяч дістали поранення, 1,8 мільйона громадян України стали переселенцями. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter