Незабаром у всіх регіонах люди отримуватимуть інноваційні протитуберкульозні препарати

У 2019 році всі українські пацієнти, хворі на туберкульоз, отримають доступ до інноваційних протитуберкульозних препаратів бедаквіліну і деламаніду.

Про це розповіла керівниця відділу координації програм лікування туберкульозу Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Яна Терлеєва на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі.

За її словами, наприкінці лютого вони отримали 873 курси лікування для 10 пілотних регіонів.

"Протягом місяця ми очікуємо додаткову поставку, близько 2100 курсів. Фактично вся Україна буде забезпечена цим препаратом, – розповіла Яна Терлеєва. – До кінця року ми отримаємо ще 5145 курсів препарату за кошти Агентства США з міжнародного розвитку. До нього матимуть доступ усі пацієнти до середини червня наступного року", – сказала Терлеєва.

2,5 тисячі курсів, закуплених за кошти держбюджету, з другого півріччя 2019 року будуть доступні у всіх регіонах України.

ДОВІДКА. Потягом останніх 10 років в Україні захворюваність на туберкульоз знижується. Серед дорослих щорічне зниження становить 2,5%, серед дітей – 4,4%. Водночас зростає кількість випадків мультирезистентного туберкульозу. Пацієнти з чутливим до лікування туберкульозом виліковуються у 76% випадків, з мультирезистентним туберкульозом або стійкістю до основних препаратів – у 50%, із широкою стійкістю – тільки кожен третій пацієнт. Ситуація в Україні подібна до загальної ситуації в Європейському регіоні, кажуть чиновники. Захворюваність на туберкульоз у регіоні щороку знижується на 5%, але зростає частка стійкого туберкульозу та випадків туберкульозу і ВІЛ в одного пацієнта. Щодня від туберкульозу помирають 65 людей, із них 13 – діти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: туберкульоз охорона здоров'я
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини