“Незрячий пацієнт у капцях трусився від холоду”: як живуть люди у психіатричній лікарні на Харківщині

Персонал Обласної психіатричної лікарні № 2 на Харківщині жорстоко поводиться з пацієнтами.

Таких висновків дійшли монітори офісу Омбудсмана під час відвідування установи.

Заклад, розташований у селі Барвінкове, розрахований на 100 ліжок: чоловіче відділення – на 60, жіноче – на 40. Під час моніторингу чоловічого відділення представники Омбудсмана виявили, що замість 56 пацієнтів, які, згідно з документацією, перебували на лікуванні, був лише 41 пацієнт.

"Як пояснила головна медична сестра, чотирьох пацієнтів у день візиту виписано, хоча в медичній документації про це не було жодних записів. Решта – у лікувальній відпустці. Це також ніде не було зафіксовано", – розповіли монітори.

В одному з неопалюваних приміщень на території закладу експерти знайшли п’ятеро пацієнтів. Вони разом зі співробітником лікарні були зачинені в ньому з ранку і до 15-ї години:

"Один незрячий пацієнт був у капцях на босу ногу і трусився від холоду. Тому було прийнято рішення викликати поліцію. Пацієнти не хотіли повертатися до відділення, боячись, що до них можуть застосовувати фізичне насилля".

У жіночому відділені монітори виявили факт зловживання особистими пенсійними коштами пацієнтів на потреби лікарні. Особливо це стосується тих пацієнтів, які перебувають у закладі багато років. У чоловічому відділенні також знайшли численні порушення:

"Немає гарячої води, ліжка з панцерною сіткою, поганої якості матраци та постільна білизна, відсутні приліжкові тумбочки, пацієнти палять у приміщенні. Пацієнти не виходять на прогулянки та не мають вільного доступу до питної води".

Усі виявлені факти порушень експерти передали керівництву Харківської області та обласної прокуратури.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: НПМ лікарня психіатрія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини