Офіс Омбудсмена просить уряд визначити, хто має розробляти закон про одностатеві партнерства

Дата: 14 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини рекомендує Кабінету Міністрів України визначитись з міністерством, яке буде відповідальним за підготовку законопроекту про реєстровані партнерства

Цю рекомендацію містить щорічна доповідь офісу українського Омбудсмена про ситуацію з правами людини в Україні за 2017 рік, повідомляє Національний ЛГБТ-портал України.

Автори доповіді нагадують, що Планом дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини передбачено розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України у другому кварталі 2017 року закону про реєстровані партнерства (підпункт 6 пункту 105).

“Відсутність у законодавстві інституту цивільного (реєстрованого) партнерства для одностатевих пар (юридичного визнання державою одностатевих відносин) унеможливлює належний захист та можливість реалізації одностатевими парами ряду прав, які випливають з факту укладення шлюбу, та відповідно до практики Європейського суду з прав людини є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини”, – йдеться у доповіді.

Водночас, офіс Омбудсмена пояснив, що Кабмін гальмує з написанням законопроекту про одностатеві партнерства через те, що “Міністерство соціальної політики України та Міністерство юстиції України не можуть визначитися, хто з них готуватиме відповідний законопроект”.

“Натомість українські одностатеві пари надалі не можуть узаконити свої відносини перед державою та позбавлені можливості реалізовувати ряд прав, а саме: спадкування майна за законом, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності, конституційного права несвідчення проти свого партнера та інших”, – зазначено у тексті доповіді Уповноваженого.

У зв’язку з цим, Уповноважений ВРУ з прав людини рекомендує Кабінету Міністрів “вжити заходи для визначення відповідального суб’єкта за підготовку законопроекту про реєстровані партнерства”.

Нагадаємо, до Верховної Ради України надіслали Щорічну доповідь Уповноваженого про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні за 2017 рік, яка нараховує 661 сторінку.

З повним текстом доповіді можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Уповноваженого у розділі “Документи – Щорічні та спеціальні доповіді”.

Як повідомлялося раніше, головуючий в парламенті Андрій Парубій вже другий рік поспіль не дає можливості заслухати доповідь омбудсмана про стан прав людини в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter