Офіс українського омбудсмана звернувся до російського з приводу ув’язненого в Криму, який оголосив голодування

Дата: 25 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надіслав листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій для того, щоб “розібратися” із ситуацією, яка склалася з ув’язненим Андрієм Лугіним, який голодує в анексованому Криму.

Як розповів в коментарі Крим.Реалії представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига, у відомстві продовжують працювати над передачею “нової партії” ув’язнених з анексованого Криму.

“Ми зі свого боку направили вчора звернення на ім’я російського омбудсмена, для того щоб розібратися в цій ситуації (передачі Андрія Лугіна – КР) і почати наступний етап переговорів з приводу того, щоб повторити процедуру, як з 12 ув’язненими, яких вдалося перевести на підконтрольну Києву територію”, – розповів він.

Чаплига додав, що конкретної відповіді, “коли” і “як” передаватимуть кримських ув’язнених, від російської сторони не надійшло.

Нагадаємо, у СІЗО Сімферополя оголосив сухе голодування громадянин України Андрій Лугін, який був засуджений ще у 2014 році українськими судами. В’язень відмовляється визнавати себе громадянином Росії і вимагає негайно вирішити питання його передачі на материкову Україну. У Лугіна є ряд важких захворювань, в тому числі одне дуже рідкісне. Але медична допомога в’язню не надається.

Сім’я Лугіна проживає у Криму. Проте російська влада вивезла його з Криму до однієї з колоній Мордовії. У березні 2017 Лугіна привезли з Мордовії у Сімферополь для проведення якихось слідчих дій, обіцяли залишити в Криму, а зараз намагаються 26-го квітня знову вивезти до Мордовії.

Лугін підготував і передав відкрите звернення до української влади та міжнародних інстанцій, в яких просить змусити РФ виконувати Резолюцію ПАРЄ від 12.10.2016 року і  не вивозити його і інших засуджених з Криму та повернути Україні тих засуджених, хто цього бажає.

17 березня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська перемістила 12 осіб із пенітенціарних установ АР Крим на материкову частину України. Переміщення було здійснене шляхом використання ad hoc механізму, який раніше було запропоновано омбудсманом України. 

Переговори про переміщення українських засуджених на материкову Україну велись між офісами омбудсменів України та Росії більше двох років.

У травні 2016 року кримські в’язні звернулися з відкритим листом до керівництва України, у якому вони просили перших осіб держави знайти способи їхнього повернення на материкову Україну.

Водночас у Міністерстві закордонних справ України заявляли про юридичну складність цього процесу, оскільки Росія постійно вимагала, аби Україна та міжнародна спільнота визнавали Крим російським.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter