Окупаційна влада видворила з Криму 23 українців та помістила їх у російські центри тимчасового утримання

В окупованому Криму Євпаторійський міський суд 13 лютого ухвалив рішення про "депортацію" 23 громадян України за "незаконне здійснення іноземним громадянином трудової діяльності". Правозахисники встановили місця перебування та особи усіх видворених українців.

Про це в коментарі Громадському радіо повідомив адвокат та експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський.

"На сьогоднішній день ми вже володіємо інформацією стосовно всіх цих 23 осіб. Вони нами ідентифіковані. Ми маємо рішення Євпаторійського суду майже по всіх цих особах. Ці рішення ухвалювалися кількома суддями, але можна сказати, що практично всі вони написані в одному стилі. Ці люди працювали на реконструкції дитячого садочку „Якір“. Можна сказати, що, мабуть, була така масова акція, коли всіх їх було затримано. Там буквально з різницею 5-10 хвилин були складені протоколи. І з такою ж різницею у 10 хвилин відбувалися судові розгляди", — розповів Мартиновський.

За його словами, жоден з українців не був забезпечений правовою допомогою. Адже  у судових рішеннях відсутнє посилання на те, що когось із них представляв адвокат.

Мартиновський уточнив, що всі ці люди не є жителями Криму. Їх звинуватили у тому, що вони порушили правила працевлаштування на території Російської Федерації.

"З точки зору українського законодавства, вони перебували на цій території абсолютно на законних підставах. Жодних підстав з погляду міжнародного права для видворення цих людей з території Криму у Російської Федерації не було", — наголосив Мартиновський.

За його словами, одразу після судового рішення цих осіб вивезли з Криму та помістили у центри тимчасового утримання іноземних громадян, які розташовані на території РФ. Один з цих центрів знаходиться в селі Новоукраїнське Краснодарського краю. Другий центр — у Ростовській області, в місті Новочеркаськ.

"Що стосується Новочеркаську — це місце, розташоване на околиці міста. Воно ізольоване, обнесене парканом з колючим дротом, охороняється. Звідти не можна вийти. Там немає абсолютно вільного пересування по території. Там немає можливості вільно спілкуватися з близькими, це можна робити тільки з дозволу адміністрації. Проте, люди, які знаходяться там, в певних випадках можуть телефонувати. Тобто їм іноді залишають мобільні телефони", — додав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: депортація
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини