“Олег не зупиниться”: сестра Сенцова написала листа до Ради Європи

Сестра незаконно ув’язненого в Росії Олега Сенцова Наталія Каплан написала відкрите звернення до Комітету міністрів, Генерального секретаря та Комісара з прав людини Ради Європи.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, який передав його адресатам.

"Я не знаю, чи наважиться РЄ хоч щось зробити. Сподіваюся, що наважиться. Я буду безмежно вдячний. І не лише я. А наразі декому в РЄ все складніше стає навіть вимовляти слово "Росія" у критичному контексті, щоб не дратувати їх зайвий раз, тому що дуже хочеться, щоб Росія таки заплатила борг. А дехто аж до осені не може знайти 30 хв у своєму графіку, щоб зустрітися з українським посадовцем і обговорити взаємодію щодо прав людини в окупованому Криму. Дуже зайняті люди. Є у них справи і важливіші", – написав Дмитро Кулеба.

"Олег не зупиниться. Безглуздо його відраджувати. Він готував себе до голодування півтора місяця, поступово зменшуючи порції їжі, але нікому про це не кажучи. Ніхто не знає, як довго він зможе протриматися, але рахунок іде на дні", – написала Наталія Каплан.

У своєму листі вона описала історію Олега Сенцова та закликала європейських політиків допомогти звільнити Олега та інших бранців Кремля.

Нагадаємо, 16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний оголосив безтермінове голодування. У такий спосіб Олег Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських тюрмах.

Олега Сенцова затримали у травні 2014 року в Криму російські спецслужби разом із ще трьома громадянами України. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням "в організації терактів на півострові Крим". Сенцов своєї провини не визнав і наполягав, що російський суд не має права судити громадянина України. Правозахисний центр "Меморіал" визнав Олега Сенцова й арештованого разом з ним Олександра Кольченка політв'язнями.

За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі Росія з політичних мотивів тримає у неволі 64 українців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Олег Сенцов голодування Дмитро Кулеба політв'язні
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини