Омбудсман просить якнайшвидше розглянути клопотання про помилування Сенцова

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова закликає комісію з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу Росії найближчим часом розглянути клопотання матері ув’язненого Москвою українського режисера Олега Сенцова.

Про це йдеться на сторінці Омбудсмана у Facebook.

За даними Денісової, звернення Людмили Сенцової про помилування сина передали для розгляду комісії.

"У зв’язку із надходженням інформації про надкритичний стан самопочуття Олега Сенцова, прошу розглянути вказане клопотання про помилування громадянина України в найближчий термін, що відповідатиме принципам гуманізму і загальнолюдської моральності", – йдеться у зверненні Денісової.

Як повідомлялося, в Кремлі зазначили, що розгляд прохання про помилування Сенцова може тривати від тижня до двох місяців.

Станом на 10 серпня Сенцов голодує 89 день.

Раніше Омбудсман з посиланням на адвоката Дмитра Дінзе повідомила, що у Сенцова триває третя затяжна криза, але він не має наміру зупиняти голодування.

"Він п’є мінімальну кількість медичної суміші і воду, щоб не непритомніти й контролювати дії, які з ним відбуваються. Його вага вже знизилася до 70 кілограмів", – зазначила Денісова.

8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан заявила, що її брат перебуває в "катастрофічно" поганому стані. За її словами, Сенцов написав їй у листі, що "кінець близький". У відповідь речник Омбудсмана Росії Тетяни Москалькової Олексій Зловедов зазначив, що стан Сенцова "відносно стабільний".

Олег Сенцов був засуджений в Росії у серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в окупованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, що покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні та по всьому світі продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Олег Сенцов політв'язні Людмила Денісова
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини