Омбудсман захистив право на грошову допомогу при виході на пенсію

Після звернення омбудсмана до Пенсійного фонду врегульовано питання виплати грошової допомоги громадянці при виході на пенсію.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, до Уповноваженого звернулася мешканка Миколаївської області Валентина Б. щодо порушення органами Пенсійного фонду України її права на отримання грошової допомоги при виході на пенсію. Йшлося про виплату в розмірі 10-ти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" як особі, яка працювала в державних і комунальних закладах та установах на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

У відповіді на звернення Уповноваженого з прав людини Пенсійний фонд України поінформував, що заявниці неправомірно було відмовлено в призначенні зазначеної грошової допомоги, наразі це питання врегульовано.

Також омбудсман зазначає, що виплата грошової допомоги при призначенні пенсії за віком відповідно до п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" здійснюється за таких умов:

- робота на день досягнення пенсійного віку в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;

- наявність відповідного страхового стажу на таких посадах (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років);

- відсутність факту отримання будь-якої пенсії до часу призначення пенсії за віком.

Нагадаємо, у лютому прес-служба Луганської міськради повідомляла, що окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив вимоги луганських мешканців з незахищених категорій населення - тепер Україна зобов'язана почати виплачувати їм пенсії і допомогу, включно з тією частиною, яку не було виплачено з липня 2014 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: соцвиплати звернення Уповноважений Верховної Ради з прав людини
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини