Омбудсман закликає ЗМІ не показувати людей із психічними розладами без дозволу

В Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини нагадують, що публічне оприлюднення інформації про осіб із психічними розладами можливе лише за згоди самої особи або її законного представника та лікаря-психіатра, який надає психіатричну допомогу.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Омбудсмана.

"Представники засобів масової інформації все більше приділяють увагу темі дотримання прав людей у місцях несвободи. Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини високо цінує і схвалює бажання ЗМІ інформувати широкий загал про ті проблеми і недоліки, які є у таких установах, про умови перебування в них людей, ставлення персоналу до них та інші. Водночас варто звернути увагу представників ЗМІ до особливостей подання інформації про осіб, які мають психічні розлади і перебувають у спеціалізованих закладах, зокрема психіатричних лікарнях і психоневрологічних інтернатах", — йдеться у повідомленні прес-служби.

Подання такої інформації регулюється статтею 6 Закону України "Про психіатричну допомогу". Згідно з нею, без згоди забороняється публічно демонструвати особу, яка страждає на психічний розлад, фотографувати її чи робити кінозйомку, відеозапис, звукозапис та прослуховувати співбесіди особи з медичними працівниками чи іншими фахівцями при наданні їй психіатричної допомоги.

У разі відсутності такої згоди потрібно використовувати технічні засоби для приховування (розмиття) облич осіб із психічними розладами з метою неможливості їхньої ідентифікації і збереження анонімності, пояснює прес-служба.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: місця несвободи інвалідність інтелектуальні порушення омбудсман
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини