Омбудсмен підтвердив право на інформацію про бюджетні виплати

Посадовці звернулись за допомогою до омбудсмена після отримання запиту активістів щодо виплат бюджетних коштів, але отримали відмову через те, що такая інформація не є конфіденційною.

Як повідомляє Харківська правозахисна група, керівник однієї з обласних державних адміністрацій України отримав запит на інформацію від громадської організації з проханням надати відомості про виплати з державного та місцевого бюджетів головам облдержадміністрації у 2005 та 2010 роках.

Посадовці підготували лист до омбудсмена, сподіваючись, що це захистить їх від "зазіхань" громадських активістів на інформацію, яку посадовці вважають персональними даними.

Однак у відповіді було зазначено, що громадськість має право знати, як витрачаються бюджетні кошти.

У відповіді представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань захисту персональних даних міститься наступний висновок: "Інформація про заробітну плату, премії, матеріальну допомогу, будь-які інші виплати з державного чи місцевого бюджету працівнику державного органу або органу місцевого самоврядування не є конфіденційною, не може бути обмежена в доступі і підлягає наданню на запит".

Відповідь містить низку посилань на відповідне законодавство, зокрема ч. 5 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", ст. 5 Закону України "Про захист персональних даних", ст. 16 Закону України "Про запобігання і протидію корупції".

"Публічний характер як самих органів – суб’єктів владних повноважень, так і їх посадових осіб вимагає оприлюднення певної інформації для формування громадської думки про довіру до влади та підтримку її авторитету у суспільстві",  - зазначається у відповіді представника омудсмена. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: запит Уповноважений Президента України з прав дитини бюджет облдежрадміністрація
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини