Опра Вінфрі стала першою темношкірою жінкою, яка отримала премію Сесіля Б. Де Мілля

Дата: 10 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Американська акторка та телеведуча Опра Вінфрі стала першою темношкірою жінкою, яка отримала премію імені Сесіля Б. Де Мілля на 75-й церемонії нагородження премії “Золотий Глобус”.

Про це повідомляє видання Los Angeles Times.

“У 1964 році я була маленькою дівчинкою, в будинку моєї матері в Мілуокі я дивилася, як Енн Бенкрофт вручає “Оскар” за найкращу чоловічу роль. Вона відкрила конверт і сказала: “Переможець  – Сідні Пуатьє”. На сцену вийшов найелегантніший чоловік, якого я коли-небудь бачила. Я пам’ятаю, у нього був білий галстук і темна шкіра. І я ніколи не бачила, щоб чорношкіру людину нагороджували такою нагородою. У 1982 році Сідні отримав премію Сесіля Б. де Мілля прямо тут, на “Золотому глобусі”, а прямо зараз деякі маленькі дівчата спостерігають, як я стала першою чорношкірою жінкою, яка отримала цю ж нагороду“, – розповіла Опра Вінфрі у своїй промові на врученні.

У своїй промові Опра Вінфрі також згадала жінок, які протистоять сексуальному насильству. “Я хочу, щоб всі дівчата тут і зараз знали, що на горизонті новий день! І світанок настане тільки завдяки неймовірним і сильним жінкам, які перебувають зараз у залі. А також чоловікам, які борються  за те, щоб ці жінки стали лідерами і зробили все, щоб ніхто більше не сказав: “Я теж пережила сексуальне насильство”, – зауважила Вінфрі.

Нагадаємо, на початку року зірки американського шоу-бізнесу заснували рух на захист жінок від сексуальних домагань. На знак протесту проти харасменту вони також прийшли на церемонію нагородження “Золотий глобус” у чорному вбранні.

Публично обговорювати тему сексуальних домагань почали після того, як в жовтні минулого року акторка Ешлі Джадд повідомила про домагання з боку американського продюсера Харві Вайнтшейна. Пізніше ще 40 жінок заявили про домагання продюсера.

В англомовному сегменті інтернету актриса Алісса Мілано запустила флешмоб з хештегом #MeToo (#ЯТеж), під яким люди розповідали про пережите насильство. Журнал Time назвав жінок, які розповіли про домагання, персонами року.

Премія Сесіля Б. Де Мілля – нагорода Голлівудської асоціації іноземної преси, яка присуджується щороку з 1952 року за видатні заслуги в кінематографі. Досі її отримували 14 жінок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter