Основи енергетичної кооперації – новий курс на ВУМ online

На ВУМ online стартував новий курс "Основи енергетичної кооперації".

Сьогодні на проблеми в енергетиці не нарікає хіба що лінивий – тарифи зависокі, монополісти зловживають своїм становищем на ринку, урядова політика недосконала. Багатьом здається, що ситуацію можна вирішити лише “згори” – на урядовому/президентському та інших рівнях. Проте відповіддю на значну кількість енергетичних проблем в Україні може стати самоорганізація людей у енергетичні кооперативи.

Що це таке? Енергетичний кооператив дозволяє громадянам забезпечувати свої потреби (як індивідуальні, так і спільні), пов’язані зі споживанням енергії. Це найрізноманітніші потреби – від забезпечення себе теплом та паливом (гуртова закупівля дров, пеллет, бензину) до виробництва електроенергії та тепла практично з будь-яких джерел енергії. Поєднання фінансових зусиль громади або самоорганізованої групи надає відчутні переваги усім її членам. Цим інструментом користуються вже сотні мільйонів людей у всьому світі (передовсім – у країнах ЄС та США).

Курс “Основи енергетичної кооперації” навчить, як члени громади чи самоорганізованої групи можуть стати власниками енергетичної інфраструктури, стати “монополією для самих себе”. 

Основний експерт та викладач курсу – Андрій Зінченко – співзасновник і керівник освітніх проектів української мережі енергетичних інновацій Greencubator. Експерт у сфері відновлюваних джерел енергії, енергоефективності. Понад 9 років працює над просвітницькими та адвокаційними проектами у цій сфері.

Курс знаходиться у вільному доступі та відкритий для кожного. Навчатися можна в будь-який зручний час.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини