Парламент хоче легалізувати електронні петиції

234 депутатів проголосували за прийняття за основу законопроекту №2299, який дозволяє громадянам звертатися до президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, органів місцевого самоврядування з електронними петиціями на основі офіційних веб-сайтів установ та громадських об'єднань.

Від петиції вимагається викладення суті звернення, прізвище, ім'я та по батькові автора (ініціатора).

Електронна петиція не має містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалення ворожнечі, вчинення терористичних актів, зазіхання на права й свободи людини, інформацію, що принижує честь і гідність, права й законні інтереси осіб, матеріали й висловлення, яких являють загрозу національним інтересам і безпеці України, матеріали й висловлення порнографічного характеру, матеріали й висловлення, які містять передвиборчу агітацію і рекламу, йдеться у законопроекті.

Така петиція заслуговуватиме на відповідь від Верховної Ради, Кабмінету міністрів, якщо вона збере на свою підтримку не менше 25 тисяч підписів протягом не більше 20 календарних днів від дня її опублікування.

Що стосується органів місцевого самоврядування, то вони самостійно своїми рішеннями встановлюватимуть вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції та строки збору підписів.

Петиція розглядатиметься протягом 10 робочих днів від дня опублікування інформації про початок її розгляду, а відповідь має бути опублікована на офіційній сторінці органу, якому її було адресовано.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: реформа Верховна Рада Кабмін петиція
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини