Парламентська Асамблея ОБСЄ визнала агресію Росії

У резолюціях міститься заклик звільнити українських політв'язнів, а дії Росії на Донбасі та у Криму названі військовою агресією.

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

"У Міністерстві закордонних справ України вітають схвалення переважною більшістю членів Парламентської Асамблеї ОБСЄ двох важливих резолюцій, які засвідчили факт здійснення Російською Федерацією збройної агресії проти нашої держави та визнання міжнародною спільнотою протиправності утримання українських політичних в’язнів в РФ", - йдеться у заяві міністерства.

Зазначено, що резолюція "Продовження очевидних, грубих та невиправлених порушень Російською Федерацією міжнародних норм та принципів ОБСЄ" визнає дії Росії в Криму та окремих районах Донецької і Луганської областей як акти військової агресії проти України. 

У резолюції "Викрадені і незаконно утримувані громадяни України на території Російської Федерації" міститься заклик до Російської Федерації негайно звільнити льотчицю Надію Савченко, режисера Олега Сєнцова та інших українців, що незаконно утримуються в Росії.

Нагадаємо, як повідомляв Офіс ООН з координації гуманітарних зусиль з посиланням на координатора ООН Ніла Уокера, під час бойових дій на Донбасі загинуло близько 6 500 людей, 16 000 поранено, 5 мільйонам потрібна гуманітарна допомога. Понад 1,3 мільйона людей вважаються внутрішньо переміщеними особами. Україна є дев'ятою у світі за цим показником.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: ОБСЄ Надія Савченко резолюція Олег Сєнцов політв'язень військова агресія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини