Перейменування УПЦ МП не порушує жодних релігійних прав та свобод – експерт

Перейменування Української православної церкви Московського патріархату згідно з ухваленим законопроектом №5309 не порушує релігійних прав і свобод.

На цьому наголосив під час прес-конференції 10 січня асоційований експерт Інституту світової політики Ярослав Коцюба, передає "Укрінформ".

Він нагадав, що законопроект 5309 зобов’язує релігійні громади, керівний центр яких розташований у країні-агресорі, вказувати у своїй назві таке підпорядкування. Сьогодні під дію цього закону підпадає фактично одна велика релігійна організація – УПЦ МП, яка вже пообіцяла, що протидіятиме цьому закону та звертатиметься до Конституційного Суду.

За словами експерта, це оскарження "є досить примарним, адже в даному випадку не порушуються жодні релігійні права чи свободи" – в законі лише висувається вимога про приведення у відповідність до законодавства положення релігійного статуту.

"Сумнівно, що Конституційний Суд визнає неконституційним положення закону 5309. І крім того, судові справи такого характеру зазвичай тягнуться багато місяців, можуть навіть тягнутися роками. А крайній термін дії цього закону – перейменування УПЦ МП – спливає буквально в березні. Якщо до цього часу громади УПЦ МП не перейменуються, то Мінкульт має право скасувати реєстрацію цих релігійних громад", – зазначив фахівець.

Нагадаємо, 22 грудня президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким УПЦ МП має змінити назву і вказати свою належність до Росії.

Раніше в УПЦ МП заявили, що законопроект №5309 щодо перейменування церкви порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони вірян України, і закликали президента ветувати його.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: релігія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини