Переселенцям допомагатимуть у форматі "єдиного вікна" в Будинку вільних людей

Отримати допомогу у форматі "єдиного вікна" переселенці тепер зможуть у Будинку вільних людей. Переселенці в одному місці зможуть отримати юридичну, психологічну, соціальну допомогу, допомогу з адаптації в нових умовах, а також задоволення первинних потреб.

Для цього в єдиний простір об'єдналися чотири великі громадські організації та волонтерські ініціативи - "Восток SOS", "Крим SOS", "Центр зайнятості вільних людей", "Новий Донбас". Вони одні з перших почали надавати допомогу першим переселенцям.

Адреса Будинку вільних людей - Київ, вул. Фрунзе, 13Д (м. Контрактова площа), повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

"Від ідеї об'єднати зусилля волонтерських ініціатив до відкриття такого Будинку минуло півроку. Але тепер ми тут - і продовжуємо нашу роботу далі", - зауважила Таміла Ташева, співзасновниця і координаторка громадської ініціативи "Крим SOS".

Ініціаторка "Нового Донбасу" Лариса Артюгіна зазначила, що єдиний простір допоможе створити спільну базу даних як потреб, так і людей, які звертаються по допомогу. Це можливість в одному місці надавати одразу кілька послуг. Процедура проста - на вході людину зустрічатиме адміністратор, який спілкуватиметься з відвідувачем і допоможе заповнити анкету "потреб". А далі відвідувача направлятимуть до потрібного саме йому спеціаліста.

Оренду Будинку на півроку оплачує уряд США - київська влада, попри всі обіцянки, не знайшла коштів.

Як прокоментувала координаторка БФ "Восток SOS" Олександра Дворецька, вже зараз координатори перебувають в пошуку коштів.

"Я пам'ятаю, як ми починали. Ми саме приїхали з Луганська... І спочатку орендували маленьку кімнатку в офісі друзів. Тепер - у нас просторий Будинок. Я сподіваюсь, органи державної влади подбають про те, щоб нам надати приміщення без оренди... Якщо ж держава не надає допомогу переселенцям, то хоч би допомогла нам надавати цю допомогу", - зазначила Дворецька.

Сергій Устименко, заступник з питань євроінтеграції Міністерства соціальної політики, прокоментував, що в міністерства немає власних коштів - але вони намагаються використовувати ресурси інших міністерств, які також долучені до вирішення питань внутрішньо переміщених осіб.

"Питання переселенців - одне з пріоритетних для держави, зокрема, створення єдиної бази, надання робочих місць, надання фінансової допомоги... Щодо фінансування Будинку - ми шукатимемо, зокрема, звертатимемося до міжнародних партнерів та організацій", - наголосив Устименко.

На питання, чи співпрацюватиме Будинок вільних людей із органами влади, Лариса Артюгіна втомлено зітхнула: "Особисто я не хочу мати жодних стосунків із державою. Деякі мої колеги, навпаки, вважають, що слід з органами державної влади будувати діалог... Але ті енергетичні затрати просто не варті "результату". Нам мер Києва Віталій Кличко двічі публічно обіцяв допомогти знайти приміщення - все марно". Лариса Артюгіна каже, що можна сподіватися лише на власні сили й підтримку громадськості.

Будинок вільних людей офіційно відчинив свої двері сьогодні, 18 серпня. Хоча його "мешканці" розповідають - вже зранку в них були гості, які потребували допомоги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим SOS допомога Таміла Ташева Олександра Дворецька Восток SOS Будинок вільних людей
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини