Луценко заявив про відставку під час доповіді про вбивство Гандзюк

Дата: 06 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що сьогодні подасть президенту України заяву про свою відставку і попросив парламент розглянути її цього тижня. 

Про це він повідомив з трибуни Верховної Ради під час доповіді про розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк, передає кореспондентка Центру інформації про права людини. 

“Я свою роботу робив і буду робити. Все, що я обіцяв Катерині Гандзюк у лікарні, робилося і буде робитися. Але двовладдя в країні, коли правоохоронну систему знищують бездоказово, навіть за розкриті злочини, я собі допустити не можу. Як глава правоохоронної системи сьогодні подам заяву, а вам вирішувати, чи Мустафа Найєм буде керувати слідством і встановлювати з екранів телевізора винних, чи правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність”, – заявив Луценко.

Як відомо, сьогодні в парламенті заслуховують інформацію представників силових відомств про стан розслідування вбивства Катерини Гандзюк.

Громадська активістка та керівниця справами Херсонського міськвиконкому Катерина Гандзюк померла 4 листопада через те, що під час нападу 31 липня на неї вилили літр сірчаної кислоти.

Унаслідок замаху Гандзюк дістала опіки 40% тіла. У жінки сильно були пошкоджені очі. За три місяці вона перенесла 15 операцій.

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.

Наразі в замаху на життя Гандзюк підозрюється п’ять осіб. Усі вони учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Четверо з них визнали свою провину. П’ятий співучасник Сергій Торбін, на якого вказують інші підозрювані як на організатора замаху, заперечує свою причетність.

Друзі Гандзюк неодноразово висловлювали занепокоєння, що, на їхню думку, всю провину за скоєний злочин “повісять” на п’ятьох виконавців, а самих замовників так і не буде знайдено і покарано.

З початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.

5 листопада низка громадських організацій у своєму зверненні закликали відправити у відставку генпрокурора Юрія Луценка та голову МВС Арсена Авакова через тотальну безкарність за злочини проти активістів та громадських діячів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter