Після Нового року Україна подасть в ЄСПЛ 6-й позов до Росії

Україна продовжує підготовку шостого позову до Росії в Європейський суд з прав людини, який стосується подій на Донбасі і в Криму в 2015-2016 роках, скарга буде подана на початку наступного року.

Про це повідомила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, передає "Інтерфакс-Україна".

"Шостий позов до ЄСПЛ ще не поданий, ми поки на стадії підготовки, акумулюємо всю інформацію. Думаю, що на початку наступного року шостий позов буде поданий", - сказала вона.

За її словами, Мін'юст при підготовці позову "пише хронологію подій".

"Суд може прийняти рішення розділити документи на дві частини (по Донбасу і по Криму - ІФ)", – сказала вона.

Севостьянова пояснила, що відсутність поспіху з подачею чергового позову пояснюється тим, що Україна сфокусувалася на перших двох позовах до ЄСПЛ, які суд почав розглядати.

"Дуже важливо для нас показати якісну позицію по першому і другому позовах, за якими почалася робота, суд почав їх розглядати. Для нас пріоритетно підготувати матеріали, щоб на перших етапах відстояти всі позиції", - підкреслила вона.

Вона зазначила, що по новому позову, котрий готується, збирається великий масив інформації, яка вимагає обробки - правоохоронні органи України активно надають доказову базу.

Нагадаємо, у червні Севастьянова прогнозувала, що Україна має подати до Європейського суду з прав людини 6-й позов проти Російської Федерації через військовий конфлікт на Донбасі і анексію Криму восени поточного року.

У травні цього року Європейський суд з прав людини почав розглядати скаргу ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія "Море" про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму.

У жовтні міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що українці подали до Європейського суду з прав людини вже понад 2 тисячі індивідуальних скарг проти Росії.

Міністр нагадав, що в рамках системи безоплатної правової допомоги було вирішено створити "великий проект, який би допомагав українським громадянам подавати індивідуальні скарги проти російського агресора".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія анексія ЄСПЛ Донбас
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини