Покарання для працівників школи, де учню зламали хребет, є недостатнім – Кулеба

Дата: 05 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Директорку ліцею, в якому 7-класнику зламали хребет, покарали доганою та зняттям премій до кінця року. Але Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба вважає, що таке дисциплінарне стягнення є недостатнім.

Про це йдеться в сюжеті “Сніданку з 1+1”.

Про покарання директорці розказала журналістам начальниця відділу середньої та загальної освіти та виховної роботи Голосіївського управління освіти Києва Марія Добриднік.

За законом, якщо директор школи чи вчитель вже отримали стягнення, то вдруге їх не можна покарати за те саме порушення, говорить юрист ГО “БатькиSOS” Роман Бондаренко.

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба стверджує, що дисциплінарне стягнення – не достатнє покарання для адміністрації школи.

“Я вважаю, що не досить. Подія досить резонансна. Вже всі люди обурені, вже всі чекають, що буде відбуватися з цими вчителями, з директором школи. І знаєте, що обурює? Мені навіть дитина написала, яка входить в Дитячу національну раду, вона обурилася тим, що дорослі розділилися на два табори: з одного боку – батьки звинувачують, з іншого боку – вчителі виправдовують (поведінку колеги, – ред.). Директор школи з кам’яним обличчям каже: “Ну, це ж діти, вони граються”. І ось це найбільше обурює”, – сказав він.

Уповноважений вважає, що потрібно розслідувати всі факти булінгу у школі. І за результатами розслідування директорка таки може біти звільнена. Також, за його словами, адміністрація школи має бути співвідповідачем за судовим позовом матері постраждалого Максима Чернікова.

Кулеба також зазначив, що тільки 4% дітей звертаються до дорослих у разі булінгу, що свідчить про кризу довірчих стосунків між дорослими і дітьми.

“Низький рівень довіри. Діти не знають, до кого звертатися. Діти не хочуть говорити батькам про те, що з ними відбувається… Дитина сама вирішує ці проблеми, дитина сама з цим ходить”, – зазначив він.

Уповноважений повідомив, що зараз на базі Міністерства освіти розробляється програма для попередження булінгу в школах.  До програми увійдуть рекомендації відомого мотиваційного тренера Ніка Вуйчича.

За його словами, дітей, що стикалися з булінгом, можна поділити на три групи: ті, хто є жертвами булінгу, ті, хто його здійснюють, та свідки. І з цими трьома групами потрібно працювати окремо. Займатися цим мають і батьки, і школа.

Нагадаємо, у грудні 2017 року учню 7-го класу київського ліцею податкової та рекламної справи Голосіївського району однокласники зламали хребет, сильно штовхнувши його під час бійки на шкільній перерві. Випадок стався після кількатижневого цькування хлопчика.

За словами матері хлопчика Ганни Чернікової, у вайбері школярі створили спеціальну група “Мемчики 7А”. Там хлопці викладали відео того, як вони ображають та б’ють один одного. А потім ставили лайки під цими відео.

Директорка ліцею розказала, що “після інциденту провели розслідування відповідно до чинного законодавства і призначили адміністративне стягнення заступнику з виховної роботи та черговому вчителю”.

12-річний Максим 4 місяці міг перебувати тільки в лежачому стані, і лише три тижні тому лікарі дозволили йому стояти. За прогнозами фахівців, повернутися до активного життя Максим зможе через 1,5-2 роки. Більше року доведеться ще знаходитись в корсеті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter