Поліція мусить притягнути до відповідальності радикалів, які зірвали лекцію про ЛГБТ – Human Rights Watch

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вимагає від київської поліції притягнути до відповідальності радикалів, які 10 травня зірвали лекцію "Amnesty International Україна" про права ЛГБТ.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті організації.

Незважаючи на агресивну поведінку та погрози представників радикальних угруповань, київська поліція не вивела їх із приміщення, а його власник скасував подію. "Націоналісти прийшли з чіткою метою зупинити дискусію про права ЛГБТІ, і їм це вдалося, адже поліція стояла і нічого не робила", – заявила дослідниця Human Rights Watch щодо України Таня Купер.

За годину до початку дискусії близько 20 членів націоналістичних угруповань приїхали в місце проведення лекції та погрожували організаторам, вимагаючи скасувати подію. Націоналісти звинувачували організаторів і учасників у "служінні іноземним інтересам" та називали їх екстремістами. П'ятеро поліцейських з Печерського районного відділку нічого не робили, щоб зупинити радикалів, йдеться в заяві HRW.

Останніми місяцями в Україні відбулися десятки нападів членів радикальних націоналістичних угруповань на етнічні меншини, громадянських активістів та представників ЛГБТІ-спільноти, зазначають правозахисники. Поліція часто ігнорувала ці напади.

"Ігноруючи напади радикальних угруповань, влада не лише відмовляється від відповідальності щодо захисту громадян, але й заохочує подальше насильство проти етнічних меншин чи ЛГБТІ. Українська влада повинна почати відстоювати верховенство права, захищати свободу слова та зборів, а також вживати заходів проти тих, хто використовує насильство та погрози для висловлення своїх поглядів", – наголосила Таня Купер.

Нагадаємо, 10 травня учасників лекції "Наступ на права ЛГБТ як форма цензури: досвід Росії", організованої міжнародною правозахисною організацією Amnesty International Ukraine, заблокували ультраправі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Human Rights Watch Amnesty International гомофобія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини