Поліція на одну годину затримала активістку, яка розклеювала листівки проти Зеленського

Сьогодні поліція на одну годину затримала активістку Марію Назарову за те, що вона розклеювала на зеленому паркані на вулиці Шовковичній, 19, у Києві листівки з написом "Зачем воевать, если можно стать на колени. Зе! команда".

Про це стало відомо з відеотрансляції у Фейсбуку, яку активістка вела з місця інциденту.

Назарова повідомила, що на місці, де вона розклеювала листівки, її затримали представники поліції особливого призначення і викликали туди слідчо-оперативну групу.

Активістці інкримінували порушення закону про передвиборчу агітацію та порушення правил благоустрою.

Однак вона роз’яснювала поліцейським, що її наліпки не є ні рекламою, ні передвиборчою агітацією, тож не підпадають під цей закон. Також, за її словами, не підходить до її випадку і стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки паркан не є ні культурною, ні історичною цінністю, а заявляти про порушення правил благоустрою має лише орган, який відповідає за благоустрій, а такої заяви чи скарги не було.

Підтримати Назарову на місце інциденту підійшли близько 10 інших громадських активістів та три народних депутати – Андрій Левус, Сергій Висоцький та Андрій Бойчук.

У відеотрансляціях та дописах у соцмережах активісти повідомляли, що "розбиратися" з наліпками загалом приїхали близько 20 співробітників поліції.

Після години спілкування поліція відпустила активістку Марію Назарову, водночас у неї вилучили листівки як речові докази і попросили більше не клеїти на паркан.

Марія також повідомила, що начальник міського відділку поліції визнав, що її листівки не є передвиборчою агітацією.

"Я сподіваюсь, це стане прецедентом для всіх поліцейських, які вже тиждень поспіль постійно затримують наших активістів (за аналогічні наліпки – ред.). Леоніда Овчаренка навіть відносили за руки і ноги у відділок поліції", – додала дівчина.

У коментарях під відеотрансляцією друзі Марії Назарової нагадували, що вона нещодавно проводила для нової поліції тренінги з тактичної медицини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини