Поліція повідомила, що Михайлик сам відмовився від охорони: активіст це заперечує

Дата: 06 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Національна поліція продовжила термін державної охорони керівнику міського осередку політичної партії “Сила людей” Олегу Михайлику, на якого у вересні 2018 року вчинили замах, проте заявила, що активіст сам відмовився від неї напередодні.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Михайлик після операції в Німеччині 

Інформація про скасування держохорони одеському активісту, який нещодавно переніс декілька операцій у Німеччині, викликала обурення у активістів.

“Заходи з фізичної охорони були продовжені, навіть попри письмову заяву потерпілого, написану в його присутності дружиною, – про відсутність потреби у заходах із забезпечення його безпеки”, – йдеться в повідомленні прес-служби поліції.

У свою чергу сам Михайлик у коментарі Центру інформації про права людини заявив, що не писав жодної відмови від охорони.

“Людина підписує рішення слідчого про надання охорони, а не сама вирішує – просити про охорону чи ні. Раніше підписувала щомісяця цю заяву дружина, бо в Олега Михайлика через прострелену руку і грудну клітку погано працювала рука. В другій половині грудня він уже підписував самостійно, рука вже краще працювала. І це було востаннє, коли він підписував. Заяву про відмову в охороні він не міг фізично написати, як і його дружина бути при цьому присутньою, бо весь цей час був у Німеччині”, – цитує його слова журналістка Мар’яна П’єцух.

Також стало відомо, що в грудні Михайлик підписував заяву, що йому не потрібна додаткова охорона для родичів, цілодобова охорона, а потрібна тільки охорона на момент його пересування за межами квартири.

“Сьогодні Михайлик дзвонив слідчому щодо цього питання. Той взяв трубку, сказав, що передзвонить, і так і не передзвонив і більше трубки не брав”, – повідомила П’єцух.

Нагадаємо, на Михайлика вчинили замах 22 вересня, у нього вистрелили в центрі Одеси біля перехрестя вулиць Єврейської та Осипова – неподалік будинку, де він мешкає, та за кілька десятків метрів від будівлі Головного управління Нацполіції Одеської області. Куля протаранила наскрізь ліву руку та груди жертви, застрягши в лівій легені, не влучивши в серце

Активісту порадили дочекатися, доки розірвана легеня загоїться, і тоді зробити операцію. За його словами, робити операцію в Німеччині вирішили, щоб унеможливити підміну кулі “з метою вийти на версію, що постріл був здійснений саме з того пістолета, який вилучили слідчі в одного з підозрюваних як імовірне знаряддя вбивства”. Вилучена куля має допомогти визначити місце, з якого стріляли в Михайлика, та вид зброї. 11 січня активіста прооперували.

Наразі слідство, за словами Михайлика, схиляється до того, що його підстрелили з близької відстані, а друзі одеського активіста стверджують, що постріл могли здійснити з гвинтівки здалеку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter