Поліція завершила слідчі дії у справі Гандзюк і передала її СБУ

Дата: 05 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Поліція виконала всі необхідні слідчі дії у справі активістки Катерини Гандзюк у межах своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України від 5 листопада передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.

Про це повідомили в МВС.

“В межах повноважень Національна поліція України допитала як свідків 367 осіб, призначила 21 судову експертизу, провела дев’ять обшуків, чотири слідчих експерименти, 26 оглядів, 100 негласних слідчих дій відносно 31 особи. Закінчилось слідство щодо п’яти обвинувачених – це виконавці та організатори злочину”, – ідеться в повідомленні.

Над встановленням замовників злочину працює СБУ, після передання справи у відомстві зможуть об’єднати провадження, зазначили в МВС.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв висловив сподівання, що замовник нападу на чиновницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк, який призвів до її смерті, буде встановлений.

Коментуючи повідомлення про смерть Гандзюк, раніше, 4 листопада, у лікарні в Києві Князєв нагадав: слідчі вже перекваліфікували цю справу як “закінчене вбивство”, і кримінальне провадження буде розслідуватися як “умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб”.

Про смерть керівниці справами Херсонського міськвиконкому Катерини Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою, стало відомо 4 листопада.

Нагадаємо, внаслідок замаху Гандзюк дістала опіки 40% тіла. У жінки сильно були пошкоджені очі. 18 вересня вона перенесла вже одинадцяту операцію з видалення змертвілих тканин та пересадки шкіри.

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.

Наразі в замаху на життя Гандзюк підозрюється п’ять осіб. Усі вони учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Четверо з них визнали свою провину. П’ятий співучасник Сергій Торбін, на якого вказують інші підозрювані як на організатора замаху, заперечує свою причетність.

Друзі Гандзюк неодноразово висловлювали занепокоєння, що, на їхню думку, всю провину за скоєний злочин “повісять” на п’ятьох виконавців, а самих замовників так і не буде знайдено і покарано.

26 вересня Гандзюк опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців з лікарняного ліжка.

З початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter