Понад 100 школярок зникли після нападу "Боко Харам" на нігерійське селище

В Нігерії 111 учениць середньої школи для дівчат у селищі Дапчі, що в штаті Йобе, вважаються зниклими після нападу бойовиків терористичної організації "Боко Харам" у минулий понеділок, 19 лютого.

Учениці школи в селищі Дапчі. Фото: Уряд штату Йобе

Як повідомляє AFP з посиланням на представника поліції штату Абдулмалікі Сумону з 926 школярок після нападу вдалося знайти 815.

Водночас губернатор штату Ібрагім Ґайдам, говорячи про зниклих учениць, назвав іншу цифру – понад 50 осіб.

На думку 16-річної Аїши Юзуф Абдуллагі, котрій вдалося втекти зі школи під час нападу, є всі причини підозрювати, що дівчат забрали із собою бойовики "Боко Харам".

"Ми були в мечеті та збиралися розпочинати вечірню молитву, коли почули постріли. Ми вибігли назовні та кинулися до воріт. Вони були зачинені. Деякі в паніці залазили на огорожу та стрибали в машини, що стояли поруч. Ніхто не знав, чиї це машини. Про тих, хто сів у машини поряд зі школою, ми більше нічого не чули. Ми думаємо, що їх забрали бойовики", − заявила вона.

Нагадаємо, "Боко Харам" − ісламське угрупування, що виступає проти західного способу життя та освіти. В різні роки його діяльність була пов’язана з терористами "Аль-Каїди" та "Ісламської держави".

У квітні 2014 року бойовики "Боко Харам" викрали понад 300 дівчат з гуртожитку нігерійського міста Чібок. Протягом наступних трьох років терористи відпустили більше половини заручниць. Однак наразі зниклими все ще вважаються 112 дівчат. Ще 13 вважаються загиблими.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: освіта тероризм бойовики Боко Харам Нігерія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини