Порошенко запропонує парламенту нові зміни до процедури обрання омбудсмена

Дата: 02 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Президент Петро Порошенко внесе на розгляд Парламенту пропозиції щодо змін до законодавства про омбудсмена.

Про це повідомляє прес-служба президента.

У прес-службі нагадують, що 31 липня Президент Петро Порошенко підписав Закон “Про Конституційний Суд України”.

“Цей закон спрямований на реалізацію змін до Конституції щодо організації та діяльності Конституційного Суду, статусу суддів Конституційного Суду та інституту конституційної скарги – нового додаткового механізму захисту прав і свобод людини. Без цього закону зазначені прогресивні конституційні новації не можуть запрацювати на практиці, а тому зволікання із введенням його у дію є неприпустимим”, – наголошують у прес-службі.

У президента зауважують, що, хоча включені в прикінцеві положення цього закону норми щодо процедури призначення та звільнення омбудсмена не стосуються функціонування Конституційного Суду, введення закону в дію без них неможливе, оскільки парламент ухвалив закон про Конституційний Суд в цілому разом із цими нормами.

“Питання процедури призначення та звільнення омбудсмена потребує окремого вирішення, тому найближчим часом президент внесе на розгляд парламенту пропозиції щодо внесення змін до Закону  “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” та Закону “Про Регламент Верховної Ради України” в частині призначення та звільнення омбудсмена”, – повідомляє прес-служба.

Як відомо, правозахисники, зокрема Amnesty International, Харківська правозахисна група, Центр інформації про права людини та інші, підписали звернення до Порошенка  із закликом не підписувати закон про Конституційний Суд, який передбачає відкрите голосування за кандидатуру омбудсмана.

13 липня Верховна Рада ухвалила в цілому закон “Про Конституційний Суд України” за реєстраційним номером 6427-д. Цьому передувало обговорення озвученої депутатом Ольгою Черваковою поправки щодо збереження процедури таємного голосування за кандидатури на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини (омбудсмана).

“Попри те, що номер поправки був названий помилково, у тексті стенограми чітко зафіксована конкретна суть даної пропозиції. На голосуванні вона була підтримана 227 народними депутатами”, – наголошують правозахисники.

За словами авторів звернення, одразу після розгляду даного питання інформація щодо результатів голосування була відображена на сайті Верховної Ради, але за кілька хвилин її замінили на некоректну поправку, за яку не проводилось голосування.

31 липня президент Порошенко підписав закон у поданій парламентом редакції. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter